Tayt giymenin incelikleri: 8 püf noktası

Tayt, tehlikeli bir parçadır. Eğer üzerinizdeki kıyafet fazla kısaysa ya da iç çamaşırı seçiminiz yanlışsa sizi rezil edebilir. Hem vücudunuz olduğundan yaşlı görünür hem de istemediğiniz görüntülere neden olabilirsiniz. Peki tayt giyerken nelere dikkat etmeli?

10 Mart 2021, Çarşamba 16:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Doğru parça stil kurtarır

Doğru parça stil kurtarır

Tayt, bir tişörtle de giyilebilir elbette ama sweatshirt ya da kazak gibi uzun parçalar, olası kusurları örtmek için mükemmel bir çözüm sunuyor. Doğru parça, stil kurtarır.

Uzun ceket, uzun palto

Uzun ceket, uzun palto

Ceket veya paltonuzun uzun olmasına dikkat edin. Özellikle klasik trençkotlar, vücut hatlarınıza bir doz zarafet ekleyecektir. 

Tayt bir pantolon değil, çoraptır

Tayt bir pantolon değil, çoraptır

Taytın pantolon kategorisine girmediği unutulmamalı. Taytı kalın bir çorap yerine de koyabiliriz. Bu yüzden elbise veya etek altına giymek için idealler.

Deri tayttan şaşma

Deri tayttan şaşma

Gerçek ya da suni deri oluşu fark etmiyor. Deri bir taytla her daim güvenli taraftasınız fakat derinin kalitesine dikkat. Tayt fazla kalın olmamalı.

 Taytın kalitesi her şeyden önemlidir

Taytın kalitesi her şeyden önemlidir

Tayt seçiminde dikkat edilecek önemli noktalardan biri de taytın kalitesi. İki kullanımda şekli bozulan ve ince duran taytlar hem vücudunuzdaki en ufak kusuru olduğundan daha büyük şekilde gösterebilir. Bu nedenle taytın kaliteli olduğundan emin olmanızda fayda var.

  Bacak şekli önemli

Bacak şekli önemli

Eğer bacaklarınız kalın ve çok uzun değilse desensiz ya da boyuna çivgili modeller seçmekte fayda var. Eğer tayt çok sade ise giyim tarzını hareketlendirmek için daha renkli ve yoğun desenli üst giyim ürünleri kullanmalısınız. Böylelikle dikkati tayt yerine üstünüzdeki parçalara çekmiş olursunuz.

 Taytla zayıf görünmenin yolları

Taytla zayıf görünmenin yolları

Tunik kazaklar ya da bol kesim bluzların altına giyeceğiniz taytlar kış ayları için hazırlanabilecek en kolay sokak stillerinden biri aslında. Fazla kiloları kapamaya da birebir. Kombinin altına giyeceğiniz topuklu ayakkabı ile hem olduğunuzdan uzun görüneceksiniz, hem de bacaklarınız olduğundan daha ince görünecek.

 Taytlarınıza uygun iç çamaşırı seçin

Taytlarınıza uygun iç çamaşırı seçin

Taytlar vücudu sardığı için iç çamaşırı seçiminde dikkatli olmak gerekiyor. Tayt ile birlikte dikişsiz ve iz yapmayan iç çamaşırı giymenizi tavsiye ederiz. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bugün kim ne giymiş? (6 Mart 2021)