TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu, doğal gaz depolama tesisini gezdi

TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu, doğal gaz depolama tesisini gezdi

14 Ekim 2019, Pazartesi 20:22 Son Güncelleme:
A A
TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu, doğal gaz depolama tesisini gezdi

Erkan ALTUNTAŞ/AKSARAY (DHA)- TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi Kamu İktisadi Teşebbüsleri  Komisyonu üyeleri, Aksaray'ın Sultanhanı ilçesindeki Tuz Gölü Yer Altı Doğal Gaz Depolama Tesisi'nde incelemelerde bulundu.
Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Başkanı AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Yaşar ve komisyon üyelerine tesisin konferans salonunda BOTAŞ yetkilileri tarafından bir sunum yapıldı. Sunum sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Yaşar, BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan'ın daveti üzerine depolama tesisine geldiklerini söyledi. Yaşar,"Ülkemizin gelişmesi, kalkınması için enerji arzı ve güvenliği çok önemli. Bu anlamda buradaki tesisler ülkemiz adına çok önemli. Bu tesisin çevreci yönü de anlatıldı. Bu yönüyle de çok mutlu olduk. Komisyon üyeleri adına genel müdürümüz başta olmak üzere tüm ekibini tebrik ediyorum. Çalışmalarında başarılar diliyorum."
BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan da,  şöyle konuştu:
"Türkiye'nin kalkınmasında enerjinin rolü tartışılmaz. Enerji arz güvenliği dediğimiz zaman Türkiye'de doğalgaz depolarıyla bu arz ve güvenliğe damga vurmuş bir tesisi ziyaret etti KİT Komisyonu üyeleri. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bu tesisin gerçekleşmesi sürecinde teknik ekiplerimiz sadece teknik yönden çalışmalarını yapmadılar. Bunun yanı sıra sosyal ve çevresel faktörleri de dikkate alarak üstün bir proje başarısı ortaya koydular. Projemizin teknik kapasitesi ve teknik özelliklerinin yanında özellikle bu bölgenin simgesi haline gelen allı turnaların yani filamingoların yaşam alanına sunduğu katkıyla da projemiz Yeşil Dünya Bayrağı ödülünü almaya hak kazandı. Bu ödülün simgesi olarak da Yeşil Dünya Bayrağını göndere çekeceğiz."
FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER İnşaattan malzeme çalan 2 şüpheli yakalandı