Tecavüz cinayetine tahrik indirimi

Samsun'da kendisine tecavüz ettiği iddiasıyla bir kişiyi boğazını döner bıçağı ile keserek öldürmekten 15 yıl hapis cezası alan genç, Yargıtay'ın olayda 'tahrik' uygulanmasını talep etmesi üzerine yeniden yargılanınca cezası 12 yıl 6 aya düştü

A A
Tecavüz cinayetine tahrik indirimi

Olay, Canik ilçesi Düvecik Mahallesi’nde 2010 yılı Ağustos ayında meydana gelmişti. Olay tarihinde 19 yaşında olan S.A., 6 yıldır kendisine tecavüz ettiğini iddia ettiği mahalleden arkadaşı 28 yaşındaki G.K.’nin boğazını döner bıçağı ile keserek öldürdüğü iddiasıyla tutuklanmış ve yargılandığı Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 2013 yılında 15 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Yargıtay Ceza Dairesi, S.A.’ya verilen hapis cezasını çok buldu ve yeniden yargılanmasını, olayda ’tahrik’ indirimi uygulanarak cezasında indirim yapılmasını talep etti. Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün yeniden yargılanan S.A., daha önceki ifadelerini tekrarladığını söyledi.

Mahkeme heyeti, Yargıtay’ın talebi doğrultusunda S.A.’nın cinayeti ’tahrik altında işlediği’ kanaatine vararak sanığı 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Başbakan operasyonu böyle takip etti