Tecavüzcü okul müdürüne 27 yıl hapis

Tecavüzcü okul müdürüne 27 yıl hapis

Isparta'nın Şarkikaraağaç İlçesi'nde, Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü, evli ve 3 çocuk babası H.A.A., öğrencisi 16 yaşındaki E.Y.'ye tecavüz etmek, kızı hamile bırakmak ve ardından kürtaj yaptırmak iddiasıyla yargılandığı davada, 27 yıl ağır hapis cezasına çarptırıldı

03 Ekim 2013, Perşembe 11:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Şarkikaraağaç Anadolu Öğretmen Lisesi’nde yatılı okuyan 10’uncu sınıf öğrencisi E.Y. adlı kız öğrenci, 1-3 Mart tarihleri arasında yurtta yapılan yoklamalarda bulunmayınca müdür yardımcıları tarafından okula döndüğünde görüşmeye alındı. Önce çelişkili ifadeler veren E.Y., daha sonra olayı müdür yardımcılarına anlattı.

E.Y., rehber öğretmen, okul müdür yardımcılarına ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Aslan’a, okul müdürü H.A.A.’nın kendisine tecavüz ettiğini, hamile kaldığını ve kürtaj yaptırdıkları için yurda ve okula gelmediğini söyledi. Şikayet üzerine okul müdürü H.A.A., 8 Mart 2012’de tutuklandı.

’Öğrencisine tecavüz etmek’ iddiasıyla tutuklu yargılanan okul müdürü H.A.A., Yalvaç Ağır Ceza Mahkemesi’nde son kez hakim karşısına çıktı. H.A.A., duruşmaya avukatı Muhammet Sefa Adil’le birlikte katıldı. Daha önce ifade veren E.Y., duruşmadan muaf tutulduğu için katılmadı. Duruşmada savunma yapan H.A.A., üzerine atılı suçu kabul etmediğini, olayın ’komplo’ olduğunu söyledi. 16 yıldır öğretmenlik yaptığını kaydeden H.A.A., 7 yıldır müdürlük görevi yürüttüğünü belirtti.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ 

Meslek hayatı boyunca binlerce öğrenci ve öğretmenle çalıştığını anlatan H.A.A., savunmasında şunları kaydetti: "Müdürü olduğum okul, Türkiye’de zeka seviyesi en üst seviyedeki öğrencilerin okuduğu bir okul. Öğrenciler, her eksikliği, yanlışı Kaymakamlığa, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şikayet edecek kadar özgüvene sahip. Bana atılı suçu işlemiş olsaydım kesinlikle şikayet edilirdim. Hakkımda hiçbir şikayet yok. Atılı suçları işleyecek karaktere sahip değilim.

Hiçbir gayrimeşru ilişki içinde olmadım. 20 aydır hapishanedeyim. Eşimden, çocuklarımdan ve okulumdan uzak kaldım. Eşimin çocuklarımın ruh sağlığı bozuldu. Yüksek tansiyon hastasıyım ve beyin kanaması geçirme riskim var. Bu durum beni bitirdi. Ben bu suçları işleyecek insan değilim. Aklım yerindeyken işlemem. Beraatımı talep ediyorum." 

Nurettin ARKAN/YALVAÇ /DHA 

2

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İzmir'de düşen askeri uçağın pilotu başardı! Tarihe geçen olay…