Tek gecelik ilişki yüzünden bu hale geldi!

İskoçya Glasgow'da yaşayan 23 yaşındaki Lydia Davies, 2010 yılında tek gecelik bir ilişki yaşadı. Yaşadığı ilişki sonrası bunalıma giren genç kız bu hale geldi...

30 Nisan 2015, Perşembe 19:07
A A

İskoçya Glasgow'da yaşayan 23 yaşındaki Lydia Davies,2010 yılında tek gecelik bir ilişki yaşadı.Bunun ardından da cinsel ilişki yoluyla geçen bir enfeksiyona yakalandı.Rahatsızlandıktan sonra kendi deyimiyle "kendinden iğrendi ve kendi bedeninden nefret etmeye" başladı.

Yaşadığı bunalımla yemeden içmeden kesilen genç kadın daanoreksiya bulimiya gelişti.

Anoreksiya; özellikle genç kadınlarda görülebilen, yemek yememek, çok az uyumak, buna rağmen çok aktif olmakla beliren psikolojik bozukluk.

25 kiloya düşen Lydia günde sadece birkaç çay kaşığı kuşkonmaz yiyerek yaşamaya başladı.

"Çok defalar ölümün kıyısına geldiğimi hissediyordum" diye anlatıyor o günleri Lydia Davies. "Ama bana yemek yemememi söyleyen o sesle baş edemiyordum."

Sonunda Lydie Davies iyileşip sağlıklı kilosuna kavuştu. Yaşadığı deneyimi paylaşmak için de Raw adında bir kitap yazdı.

Bu zor süreçte Lydia Davies'e büyük destekçi sevgilisi idi.

Davies kendi deneyimlerini anlatarak anoreksiyanın pençesine düşen başka insanlara yardım etmeyi amaçladığını da söyledi.

Lydia Davis şimdi yüzde 99 oranında sağlığına kavuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.