Tek taraflı bir ilişkide olduğunun 10 işareti

İlişkide her zaman karşı tarafın da bizi en az bizim onları sevdiğimiz kadar sevmesini isteriz. Bazen kendimizi birçok yönden ilişkinin kendisinden kopmuş insanlarla çıkarken buluruz. Bu durum tek taraflı ilişki olarak adlandırılır. Siz elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışırken, partneriniz sürekli sizi baltalıyor. Tek taraflı ilişkiler, stresli ve acı verici oluğu kadar uğraşması zordur. Aşağıda tek taraflı ilişki yaşayıp yaşamadığınıza dair 10 ipucu bulacaksınız.

12 Ocak 2020, Pazar 15:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

1-Gerçek duygularınızı onunla paylaşamazsınız

Partnerinizle birlikteyken, onu mutlu etmek için kendinizi filtrelemeniz gerekir. Onlara gerçekte nasıl hissettiğinizi gösteremezsiniz çünkü onları üzmek istemezsiniz. Tek taraflı ilişkilerdeyken karşılıklı anlayış sizin ilişkinizde yoktur.

2-Partnerinizin yaptığı şeyleri çok düşünürsünüz

Partneriniz bir şey yaptığında, nedenlerini anlayamazsınız. Sanki olayların günlük olarak bitip bitmeyeceğinden endişe duyuyorsunuz ve sizi içten içe parçalıyor. Kendinizi bu konuda sürekli düşünürken buluyorsunuz.

3-Asla sizinle ilgili şeyler planlamaz

Partneriz her ikiniz için de işe yarayacak şeyleri planlayan türden biri değildir. Sadece bir şeyler konuşmak ve onları düzgün bir şekilde planlamak yerine her şeyi onun programına uydurmalısınız. Bu çok fazla gerilim yaratabilir ve onunla ne kadar uğraşmaya çalışırsanız çalışın devam edecektir.

4- İlişkide kendinizi hiç güvende hissetmiyorsunuz

Tek taraflı bir ilişkideyken kendinizi güvende hissetmezsiniz. Partneriniz bir şeyleri göz açıp kapayıncaya kadar bitirebilir. Sanki en küçük sorun bile onun için büyük bir problemmiş gibi davranır.

5-Kendinizi özür dilerken buluyorsunuz

Partneriniz her zaman işleri tersine çeviriyor ve sizi kötü bir insan haline getiriyor. Onları sadece mutlu etmek için sürekli özür diliyorsun.

6-Ne kadar denerseniz deneyin, bir sonraki seviyeye geçmek imkansız görünüyor

Tek taraflı bir ilişki içerisindeyseniz, partneriniz sizden çok şey gizleyecek ve genel olarak oldukça uzak olacaktır. Onu açmak için çok uğraşabilir, hatta işleri daha ciddi bir yere getirmek için çaba gösterebilirsiniz, ancak partneriniz bunu umursamayacaktır. Ya işler oldukları gibi kalır ya da ikiniz de devam edersiniz ve bu adil değildir.

7-Terk edemezsiniz

Partneriniz için o kadar çok şey yapmışsınızdır ki, ayrılmak bir seçenek değildir sizin için. Tüm zamanınızı, paranızı ve çabalarınızı bu ilişkiye yatırdınız ve her şeyin yolunda gitmeye hazır olduğunu hissediyorsunuz. Bununla birlikte, değişmiyorlar ve sizi oldukça hayal kırıklığına uğrattılar.

8-Sizi tüketiyormuş gibi hissedersiniz

Tek taraflı bir ilişkideyken partneriniz tarafından boşaltılan bir duygular oldukça yaygındır. Sizi kullanıyor ve sunduğunuz her şeyden faydalanıyor. Pastayı yemek istiyorlar, yiyorlar ve sonra da her zaman yeni bir tane yaratmanızı istiyorlar.

9-Cam kırıkları üzerinde yürürsünüz

Partnerinizle birlikteyken, onu üzmemek için daima elinizden gelenin en iyisini yaparsınız. Siz en diptesiniz ve buna rağmen onu mutlu etmeye çalışıyorsunuz. Bunu kimse hak etmiyor.

10-İlişkideki tüm işi yapan sizsiniz

Tüm çabayı ortaya koyan sizsiniz ve gerçekten o kadar işlevsel olmasalar bile işlerin yürümesini sağlayan sizsiniz. Partneriniz, yanınızda olsanız da olmasanız da umursamazdır.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER DM'den yürürken dikkat etmen gereken 8 kural