TEKEL işçilerinin gözü kulağı hükümette

TEKEL işçilerinin 49 gündür süren eyleminde kritik güne gelindi. İşçilerin gözü hükümetten gelecek açıklamaya çevrildi

01 Şubat 2010, Pazartesi 16:18
A A
TEKEL işçilerinin gözü kulağı hükümette

TEKEL işçileri hükümetle temas kurulması sonrasında heyecanlı bir bekleyişe geçti. Geçen hafta Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Türk-İş'le yaptığı görüşmeden sonra umut ışığı doğdu. Başbakan Erdoğan, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Devlet Bakanı Hayati Yazıcı'ya TEKEL işçilerinin durumu ile ilgili çalışma yapma talimatı verdi.

Hazırlanan rapor bugün Başbakan'a sunulacak. Halen süren Bakanlar Kurulu'nda Tekel işçilerinin durumu görüşülüyor. Türk-İş heyeti de sorunu çözmekle görevle bakanlarla görüştü.

Türk-İş Başkanı Mustafa Kumlu, uzlaşma olmadığını, akşam yeniden biraraya geleceklerini açıkladı. TRT'de dün bir programa katılan Başbakan, "Yasal bir engel yoksa kıdem ve ihbar tazminatıyla işçiler 4-C'ye geçecek" dedi.

Erdoğan, gerekirse 4-C'nin içeriğinde değişiklik yapılabileceğini ama sistemin kaldırılmasının söz konusu olmadığını söyledi. Erdoğan, işçilerin eyleminin yasal olmadığını da savundu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.