Tekin: Tüm muhalifler susturuluyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin Odatv. com'a yapılan baskını yorumladı

14 Şubat 2011, Pazartesi 12:38
A A
Tekin: Tüm muhalifler susturuluyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Hürriyet yazarı Soner Yalçın'ın evine ve Odatv.com'a yapılan baskını yorumladı.

"AKP iktidarı kendisine muhalif tüm kurum ve kişileri baskı yaparak susturmaya çalışıyor" diyen Gürsel Tekin, "Muhalifler çeşitli gerekçelerle sindirilmek isteniyor. Bunun son örneğini bu sabah yaşadık.

Gerçekleri araştırması ve yazmasıyla tanınan Soner Yalçın'ın evinin ve Odatv.com'un basılması bunun son örneğidir. Türkiye önümüzdeki dört ay içinde daha çok baskılara tanık olacaktır. Ben halkımıza 4 ay daha dayanmaları gerektiğini söylüyorum" diye konuştu.

ODA TV'YE POLİS BASKINI
BALBAY: LİSTENİN BAŞINDA SONER YALÇIN VARDI

"Bu 4 ay içinde baskılara ve hukuksuzluklara karşı direneceğiz" diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin sözlerine şöyle devam etti:

"İNTERNET SİTELERİNE BİLE TAHAMMÜL EDİLMİYOR"

"4 ay sonra yapılacak olan genel seçimle Türkiye halkın iktidarına kavuşarak bu hukuksuzluğa son verecek. Muhalifler üzerindeki baskıları dünya kamuoyuna da duyuracağız.

AKP'nin artık internet sitelerine dahi tahammül edemediği görülüyor. Halkımız bu baskıları zaten üzerinde hissediyor.

Mahkemelere atanan özel hakimler üzerinden şüpheli olan deliller ve bu delillere bağlı tutuklamalar, hukuk sisteminin artık ortadan kalktığını göstermektedir. Bu süreci yakından takip edeceğiz."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.