Tekin'den Erdoğan'a 'daire' yanıtı

Tekin'den Erdoğan'a 'daire' yanıtı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, “Siz küstüm, oynamam dediğiniz o iş adamına, 'il başkanlığıma bina yap' derseniz, ondan sonra bu binaları tıraşlayamazsınız. Bir iş adamı, bir siyasi partiye niye il binası yapar?” diye sordu.

30 Nisan 2013, Salı 17:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Tekin, “İstanbul rant planı” yazılı bir haritayla TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

İstanbul'da organize imar yolsuzluklarının nasıl olduğuna dair Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a bir mektup gönderdiğini anımsatan Tekin, ancak aradan 2 yıl geçtikten sonra Erdoğan'ın, “uyandığını”, özellikle tarihi yarımadadaki rezaleti görünce kamuoyu ile paylaştığını söyledi.

>> ERDOĞAN'IN TEKİN'E BUGÜNKÜ ÇIKIŞI

Erdoğan'ın, kendisinin sicilini sorduğunu ifade eden Tekin, elindeki sicili göstererek, “Sicilimiz pırıl pırıl olduğu gibi sütümüz de tertemiz. Sicil burada, bunun dışında Başbakan'ın gizli tuttuğu sicil varsa, kamuoyuna açıklamazsa namerttir. Bizim sicilimizde Deniz Feneri, Akbil, imar yolsuzluğu yok sayın Başbakan. Bu ne öfke, telaştır. Sağlık durumun iyi olmayabilir ama bana ancak babam hakaret edebilir onun dışında hiçbir Allah'ın kulu hakaret edemez” diye konuştu.

Tekin, Erdoğan'ın, İstanbul'da rahatsız olduğu binanın tıraşlanmasına yönelik verdiği talimatın gereği yapılmadığı için küstüğünü belirterek, küstüğü bu kişinin kim olduğunu sordu. Ak Parti İstanbul il binasının kimin olduğu sorusunu yönelten Tekin, “Siz küstüm, oynamam dediğiniz o iş adamına, 'il başkanlığıma bina yap' derseniz, ondan sonra bu binaları tıraşlayamazsınız. Bir iş adamı, bir siyasi partiye niye il binası yapar? Bu iş adamı çok hayırsever diyorsanız, o zaman iş adamından rica ediyorum, birer bina da CHP, MHP ve BDP'ye yapın” dedi.

'KİMYANIZI HER GÜN BOZACAĞIM'

Kadıköy'de 10 yıl şerefle görev yaptığını dile getiren Tekin, sözlerini söyle sürdürdü:

“Devletin bütün imkanları elinizde, gereğini yapmazsanız namertsiniz. Gürsel Tekin'in göreve başladığı günden sonuna kadar ne varsa gereğini yapacaksınız. Sicilimi, verdiğim bir sinema ruhsatına bağlayacaksınız, o benim şeref madalyamdır Sayın Başbakan. Sadece onu vermedim, 5 bin tane benzer ruhsat verdim. Görevim insanların hayatını kolaylaştırmaktır, zorlaştırarak, rüşvete, yolsuzluğa bağlamak değildir. Bunu bileceksiniz Sayın Başbakan, bilmiyorsanız öğretiriz. Sayın Başbakan, şunu bileceksin; İstanbul, Türkiye ile kimyanızı her gün bozacağım.

'150 MİLYAR DOLAR RANT' İDDİASI


3. havaalanıyla ilgili elimde başka bir belge var, burada dönen organize işleri önümüzdeki hafta sizlerle paylaşacağım. İstanbul'u, bütün illeri karış karış dolaşacağım, 150 milyar dolar rantın, kimlerin kasasına, cebine girdiğini sadece haritayla değil maketlerle neydi, ne olduğunu Başbakan'a göndereceğim. Umut ediyorum ki Sayın Başbakan'ın sağlığı ona elverişli olur.”

Tekin, söylediklerinin yalan olması halinde, kamuoyu önünde özür dileyeceğini; organize imar yolsuzluğunu ve rant haritasının tamamını ispat etmeye hazır olduğunu ifade ederek, “Hodri meydan” dedi.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Erdoğan'dan yurt paylaşımı: Gençlerimizle aramıza birilerinin girmesine izin vermeyeceğiz