Tekin'den Erdoğan'a eleştiriler

Tekin'den Erdoğan'a eleştiriler

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin , CHP Beyoğlu İlçe Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenledi

22 Mart 2013, Cuma 22:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın son açıklamalarını değerlendiren Tekin,  Erdoğan’ın Türkiye’nin son dönemde yaşamış olduğu sıkıntılarda çaresiz kaldığını belirtti.

"Başbakan Erdoğan’ın en rahat saldırabileceği kurum CHP’dir" diyen Tekin, "Sayın Başbakan o kadar aymazca davranmıştır ki, bir terör örgütüyle CHP gibi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisini bir örgütle bağ kurabilecek duruma gelmiş bir hezeyan ve nefret içerisinde bugün kamuoyuyla paylaşmıştır" dedi.

Tekin, İsrail ile ilgili gelişmelerin sorulması üzerine "İsrail’le sayın Başbakanın yol arkadaşlığını herkes biliyor. Telefon görüşmesi yapıldı. İsrail’in özüründen sonra acaba sayın Başbakan da özür diledi mi? Onları bilmiyorum. Kamuoyuna yansıyacaktır. 9 yurttaşımız ne zaman hayatını kaybetti? 5 seneden sonra hangi projeler önümüzde, bu projeleri de önümüzdeki günlerde göreceğiz." şeklinde konuştu.

Tekin, Diyarbakır’da okunan mektupla ilgili CHP’nin tutumu ne olacak?" sorusuna ise mektubun tarafının Başbakan Erdoğan olduğunu ifade etti. "Mektubu Başbakan’a soracaksınız" diyen Tekin, "Biz sürecin hiçbir parçasında değiliz. Bu sürecin mimarı Erdoğan’ın kendisidir" diye yanıt verdi.

İdris TİFTİKÇİ, DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER MHP lideri Bahçeli'den İsrail'e sert tepki!