Tekirdağ'da polis okul çevrelerini denetledi

Tekirdağ'da polis okul çevrelerini denetledi

11 Eylül 2019, Çarşamba 13:19
A A
Tekirdağ'da polis okul çevrelerini denetledi

Ruhan YALÇIN/TEKİRDAĞ,(DHA)-TEKİRDAĞ'da  polis çocukların ve gençlerin kötü alışkanlıklardan korunması amacıyla okul ve çevresindeki iş yerlerini denetledi.

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü, risk analizine göre belirlenen okul çevreleri, okul çevrelerindeki parklar, metruk binalar, alkol ve tütün mamulleri satışı yapılan iş yerleri, okul servis araçları, alkollü mekanlar, bahis oynatılan işletmeler, kahvehaneler, internet ve oyun salonları gibi yerlerde denetimler yaptı.

Kent merkezi ve ilçelerde 170 personel ve 78 ekiple yapılan denetimlerde, 154 okul çevresi kontrol edilerek, 203  iş yeri denetlendi. Yapılan denetimlerde, 3 işyeri hakkında idari işlem yapılarak, 1369 kişinin GBT sorgulaması yapıldı. Uyuşturucu madde bulundurmak suçundan 1 şüpheliye işlem yapıldığı denetimlerde, 185 okul servis aracı kontrol edildi . Trafik yönünden kusurlu bulunan 16 araca toplam 3 bin 165 lira trafik cezası uygulandı.

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 'Çocukların ve gençlerin güvenliğinin sağlanması adına yapılan uygulamalar aralıksız devam edecektir'. denildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...