Tekne caddeden zor geçti!

Balıkesir'de 'yüzen restoran' olarak kullanılan 25 metre uzunluğunda 7 metre genişliğindeki tekne, Manisa'ya götürülmek istenirken, direklere takıldı

20 Kasım 2009, Cuma 14:51
A A

Teknenin yüklendiği TIR, 400 metrelik caddeyi 4 saatte geçebildi. Erdek'te iskeleye bağlı 7 yıldan beri restoran olarak kullanılan 25 metre uzunluğunda, 7 metre genişliğinde, 160 kişi alabilen tekneyi, Atagün Özer adındaki bir işletmeci satın aldı.

Manisa'nın Salihli İlçesi'ne bağlı Adala Beldesi'ndeki Hermos Kanyonu'nda restoran olarak kullanılmak üzere satın alınan 30 tonluk tekne, altında biriken midyelerle birlikte TIR'a yüklendi.

İskeleden hareket teknenin yülü olduğu TIR, hareketinden 100 metre sonra 11 metrelik bölünmüş caddenin 5 metrelik bölümünde elektrik direkleriyle iş yerlerinin tentelerine takılınca 400 metrelik caddeyi 4 saatte geçebildi.

Caddeyi geçebilmesi için bazı işyerlerinin tenteleri kaynak makinesiyle kesilirken, bazı işyerlerinin klimaları ve çanak antenleri hasar gördü. ‘Bandırma’ yazılı bir trafik işaret levhasına takılan tekne levhayı kopardı. Civatalarından gevşetilen elektrik direkleri devrilme tehlikesi geçirince itfaiye çağrıldı.

Kalabalığın ilgiyle izlediği ve 4 saat süren çalışma sonunda sıkıştığı yerlerden kurtarılan TIR, üstündeki tekneyle Manisa'ya doğru hareket etti. Teknenin satış fiyatı ise açıklanmadı.

Erdem ÖZCAN/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.