Tekne taşıyan tır arıza yaptı, trafik durdu!

İzmir’de, 15 metre uzunluğunda ve 80 ton ağırlığındaki tekneyi taşıyan tırın arıza yapması sonucu karayolunda ulaşım durdu

27 Mart 2017, Pazartesi 11:13
A A
Tekne taşıyan tır arıza yaptı, trafik durdu!
Güzelbahçe ilçesindeki gemi tadilat alanından balıkçı limanına götürülen "Abalım 23 ve Abalım 24" isimli 2 tekneyi taşıyan tırlardan biri, Seferihisar-Urla kavşağında arıza yaptı.
 

DEVRİLME İHTİMALİNE KARŞI ÖNLEM ALINDI


15 metre uzunluğundaki teknenin devrilme ihtimaline karşı sağ ve sol bölümlere destek konuldu. Tır hareket edemediği için Seferihisar-Urla yola trafiğe kapandı, bölgeye polis ekipleri sevk edildi. Urla’dan Seferihisar yönüne giden araçlar, Güzelbahçe istikametine yönlendirildi.


İZİN ALINMAMIŞ


Bu arada teknenin taşınması için gerekli olan iznin alınmadığı öğrenildi. Ege Bölgesi Gırgır Balıkçıları Derneği Başkanı Mehmet Aksoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tırın dorsesinin arızalandığını belirterek "Teknenin bu yoldan gitmesi lazım çünkü başka alternatifimiz yok. Şimdiye kadar 15 gemi yaptık hepsi bu yoldan geçti. Bu gemilerin deniz kıyısında ya da bir kenarda yapılması için tersane istiyoruz. İzmir halkından da özür diliyoruz." dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Aksaray'da durdurulan minibüsün her yerinden kaçak sigara çıktı