Teknoloji Devleri zor durumda!

Teknoloji Devleri zor durumda!

Rekabet Kurulu teknoloji şirketleriyle ilgili incelemeyi genişletti ve soruşturmaya sektörün dev şirketlerini de dâhil etti

04 Ağustos 2015, Salı 00:11 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kurulun, 7 Temmuz 2015 tarihli toplantısında ise; “Bilgisayar ve konsol oyunları” alanında aynı kanunun ilgili maddesini ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik olarak Gold Teknoloji Marketleri San. ve Tic. AŞ ile Kliksa İç ve Dış Tic. AŞ hakkında da soruşturma açılmasına ve bu soruşturmanın diğer soruşturmayla birleştirilmesi kararlaştırıldı.

Başlatılan soruşturmanın; “Tüketici elektroniği ürünleri” alanını da kapsayacak şekilde genişletilerek Bimeks Bilgi İşlem ve Dış Tic. AŞ, LG Elektronics Tic. AŞ, MS İstanbul İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. (Media Markt), Teknosa İç ve Dış. Tic. AŞ, Türk Philips Ticaret AŞ ve Vatan Bilgisayar San. ve Tic. AŞ ile Vestel Ticaret AŞ hakkında soruşturma açılması da karara bağlandı.

Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyuruya göre kurul; 19 Şubat 2015 tarihli toplantısında “Bilgisayar ve konsol oyunları” alanında, “4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanununun 4. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik Aral Oyun Konsol ve Aksesuar Tic. AŞ, Bimeks Bilgi İşlem ve Dış Tic. AŞ, Doğan Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama AŞ, Teknosa İç ve Dış. Tic. AŞ ile Vatan Bilgisayar San. ve Tic. AŞ hakkında soruşturma açılmasına karar vermişti.

 

Tim Cook Selam söyledi!

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tunceli'deki doğa harikası Çırtan Şelalesi ilkbaharda bir başka güzel