Teknolojinin Geleceği!

Teknolojinin geleceği kimi zaman çok başarılı işlere kimi zamanda insanlığın sonunu hazırlayacak gelişimlere ev sahipliği yapıyor.

07 Mart 2016, Pazartesi 00:14
A A
Teknolojinin Geleceği!

 

2. İnsansız araçlar, uçaklar ve daha fazlası: Google, Tesla, Apple, Bmw gibi çok önemli isimler ve teknoloji liderleri etkin olarak insan ihtiyacı olmadan seyahatlere ve ulaşımlara imkan sağlayacak teknolojiler üzerinde çalışıyor. Yakın bir gelecekte bizleri sürücüsüz araçların mevcut olduğu trafik ve hava seyahatleri bekliyor.ac

 

3. Drone yardımıyla hava seyahati: Teknolojinin geleceği noktasında belki de en dikkat çeken gelişmelerden olan dronelar, kargo taşımacılığı, yangın söndürme, arama ve kurtarma faaliyetleri gibi bir çok alanda zaten çalışıyorlar. Ancak önümüzdeki yıllar içerisinde kişilerin kendi drone araçları yardımıyla seyahat etmeleri mümkün olacak.

 

ccvv

 

4. Akıllı ev sistemleri: Tam anlamıyla olmasa da teknolojinin geleceği çoktan akıllı ev sistemlerine ve onların araçlarına yönelmiş durumda. Ancak ilerleyen zamanlarda bizleri standart akıllı anlayışımızdan farklı bir nitelik bekliyor. Sizin alışkanlıklarınızı, kaç derece su ile duş aldığınızı ve evinizi ısıttığınız, işten kaçta çıkıp eve döndüğünüzü siz ona söylemeden kontrol eden ve davranan teknolojide evler… Çöplerinizi otomatik geri dönüşüme yollayan, evinizdeki ürünler bitince sizin yerinize daha önce kullandığınız miktarlarda siparişler verebilen evler.evev2

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.