Televizyonda izlediği başına geldi

Televizyonda izlediği başına geldi

Antalya'da kolundaki bilezikleri "Hocaya okutacağız ve bir daha yokluk görmeyeceksin" diyerek isteyen kadına veren Selime Tıbık, dolandırıldığını anladı. Gözyaşlarına boğulan talihsiz kadın, televizyonlarda gördüğü olayın başına geldiğini söyledi

22 Ocak 2015, Perşembe 10:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Antalya'da evine gitmek için araba bekleyen Selime Tıbık’ın yanına, eşinin ismini söyleyen bir kişi geldi. Dolandırıcı Tıbık’a tanıdıkları bir firmanın yaşlı sahibinin öldüğünü ve onun için mevlit okutulduğunu söyleyerek sohbet etmeye başladı. Dolandırıcı, mevlide yardım amaçlı para topladıklarını belirterek elinde bulunan yaklaşık 500 lirayı Tıbık’a verdi. Dolandırıcı bu sırada Tıbık’a ‘Sen ne kadar yardım edebilirsin, üzerinde ne var?’ diye sorarken bir taraftan da mevlidin okutulduğunu söylediği binaya doğru yürüyüşe geçtiler. Üst katta mevlit olduğunu ve oraya geldiklerini söyleyen dolandırıcı, kadının elindeki 3 burma bileziği alarak hocanın yukarıda beklediğini ve altın bileziklerin okutulacağını ve kendisinin bir daha yokluk görmeyeceğini söyledi. 8 bin lira değerindeki 3 adet burma bileziği alan dolandırıcı Tıbık’ın apartmana girmesiyle birlikte kayıplara karıştı. Tıbık, dolandırıldığını anlayarak polise haber verdi.

Pazarlara çıkardığı ürünleri satarak aldığı bileziklerin kaybolmasına üzülen Tıbık, gözyaşlarına boğuldu. Çevredekiler tarafından sakinleştirilen Tıbık, bir restorana alınarak su verildi. Gözyaşlarına boğulan Tıbık, olayı polislere anlattı.

'BAK FİLMLERDEKİ GİBİ OLMASIN'

Eve gitmek için durakta beklediğini söyleyen Tıbık, “Yanıma eşimin ismi söyleyen bir kişi geldi. Ben şu ticarette çalışıyorum, hani orada bir amca vardı, vefat etti. Onun mevlidini okutuyoruz, fakirlere para dağıtacağız. Ben de o yaşlı amcayı tanırdım. İnandım, mevlidin okunduğu eve doğru yöneldik. Bana toplamış oldukları bir miktar parayı verdi. Bugün son gün diyerek benim de yardım etmemi istediler ve üzerimde değerli ne var diye sordular. Bileziklerimin olduğunu söyledim. 3 bileziği çıkarıp verdim. Birini çıkaramayınca dolandırıcı, ‘ O da kalsın madem’ dedi. Yukarıya hocanın yanına çıkıp bilezikleri okutunca benim yokluk görmeyeceğimi söylediler. Apartmandan içeri girdik. ‘Bak filmlerdeki gibi olmasın, oyuna gelmeyelim’ dedim; ama geç kalmıştım” diye konuştu.

GÜLDÜĞÜ BAŞINA GELDİ

Apartmana girer girmez dolandırıcının ortadan kaybolduğunu ifade eden Tıbık, “Tuzaklara nasıl geldim. Televizyonlarda görürdüm, ilk defa başıma böyle bir şey geldi. Herkes duyarlı olsun, aklına fikrine sahip olsun. Ben o bilezikleri oğluma düğününde takacaktım. Zar zor para biriktirim almıştım. Böyle bir hatayı nasıl yaptım. Televizyonda böle olayları gördüğümüz zaman gülerdik. Kendi ellerimle bilezikleri teslim ettim” diye konuştu.

İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 65 yaş ve üstü için İstanbul Valisi'nden son dakika sokağa çıkma yasağı açıklaması