'Temel Sebze Yetiştiriciliği' eğitimlerine yoğun ilgi

'Temel Sebze Yetiştiriciliği' eğitimlerine yoğun ilgi

'Temel Sebze Yetiştiriciliği' eğitimlerine yoğun ilgi

08 Nisan 2019, Pazartesi 11:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ANKARA, (DHA)- ÇANKAYA Belediyesi Kent Tarım Hobi Evi 'Temel Sebze Yetiştiriciliği' eğitimleri vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.

Çankaya Belediyesi Mutlukent Kent Tarım Hobi Evi 'Temel Sebze Yetiştiriciliği' eğitimlerinde teorik eğitimin yanı sıra, pratik yapma imkânı da buluyor. Vatandaşların ücretsiz olarak katıldığı ve Çarşamba günleri 12.30-13.30 saatlerinde verilen eğitimlerde birçok sebzenin nasıl yetiştirildiği anlatılıyor. Sebzelerin bakımı, sebze hastalıkları, aşılama, kompost yapımı gibi detaylı bilgilerin de verildiği eğitimlerde bitkilerin nasıl budanacağı da anlatılıyor.

BİR DERSE KATILMAK DA MÜMKÜN

İsteyenlerin sadece ilgilendikleri sebzeyle ilgili eğitimlere de katılma imkânı bulabildikleri Kent Tarım Hobi Evi'nde İlkbahar dönemi eğitimleri kapsamında 10 Nisan'da salatalık ve fasulyenin nasıl yetiştirileceği anlatılacak. Nisan ayının diğer haftalarında mısır-kabak-kavun ve tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği derslerinin verileceği Hobi Evi'nin Mayıs programı da yoğun geçecek. 8 Mayıs'ta çilek-marul-doğal bitki koruma yöntemleri, 15 Mayıs'ta evde kompost yapımı, 22 Mayıs'ta yağmur hasadı ve 29 Mayıs'ta tarhinde de mantarlar konusu işlenecek. İlkbahar eğitimleri, organik pazar ve kent bostanı deneyimlerinin paylaşılmasının ardından 19 Haziran'da son bulacak.

EĞİTİMLER MUTLUKENT VE ATA’DA DEVAM EDİYOR

Aynı eğitimlerin Perşembe günleri 13:00-15:00 saatleri arasında verildiği Ata Mahallesi'nde bulunan Kent Tarım Hobi Evi'nde ise, eğitimler Mayıs ayının sonuna kadar devam edecek. Mutlukent ya da Ata Kent Tarım Hobi Evi eğitimlerine katılmak isteyen vatandaşlar 235 39 73 ve 458 89 00/dahili 2408 numaralı telefonlarla Çankaya Belediyesi'ne ulaşmaları gerekiyor. 

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder