Temizlik personeline 'Kişisel Gelişim' semineri

Temizlik personeline 'Kişisel Gelişim' semineri

03 Aralık 2019, Salı 12:59
A A
Temizlik personeline 'Kişisel Gelişim' semineri

ANKARA, (DHA)- ANKARA Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü ve Türkiye Belediyeler Birliği iş birliğiyle Metro ve ANKARAY istasyonlarında görev yapan temizlik personeline ilk kez 'Kişisel Gelişim' semineri verildi.
EGO Genel Müdürlüğü Hizmet İyileştirme ve Kurumsal Gelişim Daire Başkanlığı, Raylı Sistemler Daire Başkanlığı ile İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı tarafından başlatılan seminerde, etkili iletişim kurma, stres ve öfke kontrolü ve nezaket kuralları uygulamalı olarak anlatıldı. Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gülgün Karahalil tarafından EGO Genel Müdürlüğü Ankara Metrosu İşletme ve Bakım Merkezi'nde verilen eğitim, Başkent Tiyatroları sanatçılarının oyun ve müzik dinletisiyle devam etti. Temizlik personelinin kişisel gelişimini güçlendirmesi ve etkili iletişim kurması kadar stresle nasıl başa çıkılacağı konusunda verilen eğitimden sonra personelin memnuniyeti de yapılan anketle ölçülüyor. Engelli personelle birlikte toplam 515 kişinin yararlanacağı eğitim 5 gün sürecek.
Temizlik personeline yönelik ilk kez kişisel gelişim alanında seminer düzenlendiğini belirten Doç. Dr. Karahalil, "Bu seminerin amacı mutlu çalışanlar, mutlu insanlar. Eğitimlerimizi tiyatro grubunun parodileriyle destekliyoruz. Tiyatronun dışında müzik dinletisiyle biraz olsun rahatlamalarını sağladığımız personel kendilerine değer verildiğini görünce çok daha mutlu oluyor" dedi.

FOTOĞRAFLI 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Bu tesis engellilere birçok fayda sağlıyor