Temizlik yaparken mikropların yayılmasına neden olabilirsiniz!

Banyo mikropları en çok barındıran yerlerden birisidir. Islak zemin, nem gibi faktörler mikropların hızlıca çoğalmasına ve yayılmasına neden olurlar. Banyo temizliği yaparken farkında olmadan mikropların yayılmasına neden olan hareketler birçok kişi tarafından alışkanlık haline gelmiş durumda. Banyo temizlerken bunlara dikkat edin.

09 Ekim 2020, Cuma 17:40 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Duş perdesi ya da duşakabin

Duş perdesi ya da duşakabin

Duş perdesi veya duşakabin her duş esnasında temizlendiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Aksine her duş sonrası mikrop ve bakteriler bu alanda çoğalır ve mantara neden olabilir. Bu yüzden düzenli olarak duşakabin ve duş perdeleri temizlenmelidir.


Havlular

Havlular

Havlular ıslak kaldığı zaman koku ve bakteri üremesine neden olur. Bu nedenle havluların sık sık değiştirilip yıkanması gerekmektedir.


Diş fırçalığı

Diş fırçalığı

Diş fırçaları günlük olarak kullanılmaktadır. Fırçaları fırçalığa koyarken su birikintileri fırçalığın içinde birikmesine neden olur. Bu durumda hızlıca bakterilerin üremesine sebep olur. 


Kapı kolları

Kapı kolları

Banyoların kapı kolları tam bir bakteri yuvasıdır. Her gelenin ilk ellediği yer olan kapı kopıları günlük olarak temizlenmesi gerekiyor desek durumu abartmamış oluruz.


Klozet arkası

Klozet arkası

Klozet temizliği düzenli olarak yapılsa da klozet arkaları genellikle ihmal edilen yerlerdir. Bu nedenle bakteri ve mikroplar klozet arkalarını çok sever. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Terazi burcu ev dekorasyon önerisi