Tenet'in vizyon tarihi de ertelendi

Christopher Nolan’ın merakla beklenen casusluk gerilimi Tenet'in vizyon tarihi tekrar iki hafta ertelendi. Warner Bros. daha önce 17 Temmuz olarak açıklamıştı. Şirket, 17 Temmuz'da ise bir başka Nolan filmi Inception'ı 10. yılı nedeniyle yeniden gösterime sokacak.

13 Haziran 2020, Cumartesi 13:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Christopher Nolan’ın merakla beklenen casusluk gerilimi “Tenet”in vizyon tarihi iki hafta ertelendi. 200 milyon dolar bütçeli film, 31 Temmuz 2020 tarihinde tüm dünyada gösterime girecek. Robert Pattinson ve John David Washington'ın başrolde yer aldığı filmin gösterimini Warner Bros. daha önce 17 Temmuz olarak açıklamıştı. Tenet'i 31 Temmuz'a atan şirket, 17 Temmuz'da ise bir başka Nolan filmi Inception'ı 10. yılı nedeniyle yeniden gösterime sokacak.

Sinema deneyiminin en ateşli destekçilerinden olan Nolan, Tenet'in küresel sağlık krizini engellemeye yardımcı olmak için mart ayının ortasından bu yana kapalı olan salonlara zamanında geri dönmesini umuyordu. Bazı eyaletler sinemaları yeniden açmaya başlamış olsa da, AMC, Regal ve Cinemark gibi büyük sinema zincirlerinin yaz sonuna kadar belirli bir planları yok.


Salonlar yeniden açıldığında izleyicilerin filmlere ne kadar istekli olacakları da belirsiz. “Tenet”, sadece iki hafta ertelenmiş olmasına rağmen, Warner Bros. temmuz ayı sonuna kadar daha fazla salonun açılacağına inanıyor. Diğer tüm büyük Hollywood stüdyoları filmlerini yayınlamak için planlarını değiştirdi, erteledi veya değiştirdi ama Warner Bros. uzun zaman “Tenet” in yayınlanma tarihini korudu ve bu yaz gösterime sokmak için ısrarlılar.

Stüdyo, "Tenet"in geçen ay yeni bir fragmanını piyasaya sürdüğünde planlandığı gibi piyasaya çıkacağından şüphe eden açıklamalar yaptılar ama iki haftalık bir zaman tanımanın çok işe yarayacağını düşünüyorlar. Belki de, 17 Temmuz'da Inception filmiyle bir deneme yapılıp, son dakikada vizyon iptal edilebilir. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 2021 Oscar yıldızı Nomadland hakkında 10 bilgi