Teofilo: Hiçbir yere gitmiyorum

Trabzonspor'da dün kulübe haber vermeden şehri terk eden Kolombiyalı futbolcu Tefofilo sağlık problemleri nedeniyle ülkesine gideceğini söyledi

27 Ekim 2010, Çarşamba 17:47
A A
Teofilo: Hiçbir yere gitmiyorum

Atatürk Havalimanı’nda ailesiyle birlikte İspanya’ya gitmek için bekleyen Teofilo basın mensuplarına yaptığı açıklamada, öncelikle Trabzonspor Kulübü’ne kendisini Türkiye’ye getirdiği için çok teşekkür ederek, "Gerek takım arkadaşlarım, gerek yönetim, gerekse teknik heyete bana gösterdikleri ilgi ve yakınlık için çok teşekkür ederim.

Öncelikle ben kulübün söylediği gibi, yönetime baş kaldırmıyorum, isyan da etmiyorum. Trabzonspor’a çok şey borçluyum. Belki bana kızacaklar ama bunu söylemek zorundayım.

Ben kulübü bırakmıyorum, aksine devam etmek istiyorum. Ama futbolcudan önce bir insanım ve sağlığım herşeyden önemli. Kulübe birçok kez sağlımın iyi olmadığımı söyledim ama hiçbirşey yapmadılar.

Beni kontrolden bile geçirmediler. Ben de bu yüzden Kolombiya’ya gidip kontrolden geçeceğim. Çünkü sağlığım ve ailem benim için herşeyden önemli" dedi.

Trabzonspor taraftarına da teşekkür eden Kolombiyalı futbolcu, "Beni hep bağırlarına bastılar hep bana destek verdiler. Bence Türkiye’nin en iyi taraftarları onlar.

Ben de Trabzonspor’u daha ileri taşımak için elimden geleni yaptım. Trabzonspor çok iyi ve çok büyük bir kulüp" ifadelerini kullandı. Bu arada Teofilo ve ailesinin bugün Madrid’e gidecekleri geç kaldıkları için uçağı kaçırdıkları ve yarın İspanya’ya gidecekleri öğrenildi.

Murat ÇAKIR/İSTANBUL (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.