Tepkiler üzerine parti iptal

Tepkiler üzerine parti iptal

Âlâ dergisi tesettürlü kapak kızı yarışması ve dansöz Asena'lı tesettür partisi organize etti. Muhafazakarların tepkisi üzerine parti de yarışma da iptal edildi

10 Haziran 2014, Salı 09:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Vatan Gazetesi'nden Çağdaş Ulus'un haberine göre, İslami moda dergilerine öncülük eden ve “Stil Sahibi Kadının Dergisi” sloganıyla yayın yapan Âlâ dergisinin  internet sitesinde “Âlâ Fashion Party Tarihteki En Büyük Kızlar Partisi” isimli bir parti ilanı yayınlandı. İstanbul Maslak Sheraton Hotel’de düzenlenecek olan partiye katılım ücreti 250 TL olarak belirlenirken, 6 kişilik ‘VIP Lounge’ koltuk ücretinin de 3000 TL olduğu belirtildi.

BURCU GÜNEŞ VE ASENA SAHNE ALACAKTI

Partiye şarkıcı Burcu Güneş ve dansöz Asena da sahne alması için çağrıldı. Partinin tanıtım videosunda “Konser, Parti, Moda / Hepsi Kızlar Arasında Bu Parti  Kaçmaz” denildi.

Başörtülü kapak kızı yarışması, için de birinciye 5 bin TL ödül verileceği öne sürüldü.

31. AYETLE TEPKİ

Ancak sosyal medyada etkinliğin iptal edilmesi için kampanyalar düzenlenip dergiyi boykot çağrısında bulunuldu.

İhsan Eliaçık ve Zekeriya Beyaz gibi ilahiyatçılar da bu etkinliğe tepki göstererek, ”Başınızda taşıdığımız bez parçası değil Nur Sûresi 31. âyeti’dir.

Başörtüsünü, tesettürü dini bir olgu olmaktan soyutlayıp modanın paspası haline getiren dergi. Yamalı kıyafetler giyen bir peygamberin ümmeti siz  olamazsınız” açıklamaları yaptı.

PARTİ DE YARIŞMA DA İPTAL

Bunun üzerine önce internet sitesinden parti ve yarışma ilanı kaldırıldı. Ardından dergi yönetimi yarışmayı ve tesettür partisini iptal etti. Yönetim, partinin hassasiyet nedeniyle iptal edildiğini belirtti, kapak kızı yarışmasını yalanladı.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakan Koca paylaştı ve uyardı: Binmeyin