Teravih namazının son günü: Güle güle git Ramazan

Tuttuğumuz oruçlarla bedenimizin sıhhate kavuştuğu, verdiğimiz zekat ve sadakalarla malımızın temizlendiği, maddi ve manevi hayatımızda birçok güzelliklerin yaşandığı bir ayı sonlandırmak üzereyiz. Bu gece son kez teravih namazımızı eda edeceğiz. Ramazan ayını uğurlarken neleri kazandığımızın bir muhasebesini yapalım.

22 Mayıs 2020, Cuma 12:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Rahmet bulduk

Rahmet bulduk

Allah, Ramazan’da tuttuğumuz oruçlarımızı, kıldığımız namazlarımızı, verdiğimiz zekatlarımızı, sadakalarımızı, hayır ve hasenatımızı kabul eylesin. Bir sene sonraki Ramazan ayına bizi sağlık, sıhhat ve afiyet içerisinde kavuştursun. Bu ayda rahmet bulduk, bu ayın hürmetine mağfirete uğradık, bu ayda yapmış olduğumuz ibadetler ile, insani ilişkilerimiz ile, güzel ahlaklı bir yaşam sürmek ile cehennem azabından biraz daha uzaklaştık.


Ruhumuz olgunlaştı

Ruhumuz olgunlaştı

Ramazan ayında hayatımıza aktardığımız bu güzellikleri bir yılımıza ve sonuçta hayatımızın her safhasına aktarmak, bizlere dünya ve ahiret mutluluğunu getirecektir. Ramazan ayından istifade etmenin yollarından belki de en önemlisi elimize, dilimize ve bütün benliğimize sahip olmak ve bu şekilde oruç tutmak idi. Böyle bir oruç bedenimizi ve ruhumuzu olgunlaştırmakta, ahlaken kemale erdirerek Yüce Allah’a yaklaştırmaktadır.


Sabır sahibi olduk

Sabır sahibi olduk

Bedenimizin her azasına oruç tutturmak suretiyle yanlışa sürüklenmekten kendimizi alıkoyduk. Bu durumu bir hayat boyu sürdürerek, Allah’ın emrettiği şeyleri yerine getirmeli, yasakladığı şeylerden de öylece kaçınmalıyız. Bu ay bize sabrı öğretti. Nefsani isteklere sabır, şeytani vesveselere sabır, açlığa ve susuzluğu sabır, insanlardan gelebilecek olan sıkıntılara sabır hep bu ayın bizlere sunmuş olduğu güzelliklerdir.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Günah işlendiğinde umutsuzluğa düşmeyin