Terlemenize deodorantlar çare olmuyor mu? Çözüm için 15 dakika yeterli

Hemen herkesi mutlu eden sıcak hava, güneş ve tatil, aşırı terleme problemi yaşayan kişiler için adeta işkenceye dönüşebiliyor.Peki yaz mevsimini kaliteli ve keyifli geçirmek, terleme probleminden kurtulmak mümkün mü? Bu çok önemli soruyu, KBB ve Yüz Cerrahisi Uzmanı Doç.Dr. Gürkan Kayabaşoğlu cevapladı

07 Ağustos 2019, Çarşamba 11:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Terleme problemi, bazı kişilerin hem sosyal hem de özel hayatlarında büyük problemler oluşturur. Bu kişiler, düzenli bir şekilde deodorant, roll-on, terlemeyi önleyen kremler kullanmalarına rağmen bu problemden kurtulamaz.


Giydikleri gömlek ve tişörtlerin koltuk altı bölgelerinin belirgin bir şekilde ıslanması, özellikle sık sık topluluk karşısında konuşma veya sunum yapan kişilerde utanma hissi yaratır. Tabii ki bu kişiler, bu sorunla mücadele etmek yerine uzman bir hekime başvurarak yaz aylarını daha kaliteli ve mutlu geçirebilirler.

ÇÖZÜM İÇİN 15 DAKİKA YETERLİ

ÇÖZÜM İÇİN 15 DAKİKA YETERLİ

Uygulanışı son derece pratik ve kolay olan, iyileşme süreci gerektirmeyen terleme botoksu, sıklıkla el, ayak ve koltuk altı bölgelerine uygulanır.


Kişiyi sosyal hayatta zor duruma düşüren ve özgüven eksikliği yaratan bu problem, yaklaşık 15 dakika gibi kısa bir sürede ortadan kaldırılır.


Uygulama yapılan hasta, yaklaşık 15 gün kadar sonra kontrole davet edilerek terleme durumu değerlendirilir. Sonuç, hastaların çok büyük bir kısmında olumlu seyreder. Eğer ki terlemenin çok düşük seviyede devam ettiği görülürse ek doz uygulanarak problem tamamen ortadan kaldırılır. Böylece hasta büyük bir konfora kavuşmuş olur.

YAN ETKİSİ YOK!

YAN ETKİSİ YOK!

Terleme botoksunun vücuda herhangi bir yan etkisi ve zararı yoktur. Vücutta bir yerin terleme etkisinin durdurulması, farklı bir bölgede daha fazla terleme oluşmasına sebep olmaz. Tıpkı vücudunuzun bir bölgesinde bulunan istenmeyen tüyleri aldığınızda farklı bir yerde daha fazla tüy çıkmadığı gibi terleme botoksunda da böyle bir etki söz konusu değildir. 

NE KADAR SÜRE ETKİLİ OLUYOR?

NE KADAR SÜRE ETKİLİ OLUYOR?

Burada devreye uygulamayı gerçekleştiren hekimin deneyimi ve kullanılan maddenin kalitesi girer. Ancak genel olarak terleme botoksunun etkisi, ortalama 5 ila 8 ay arasında sürer. Terleme botoksunda kullanılan etken maddenin miktarı, yüze uygulanan maddenin miktarından neredeyse 3 kat daha fazladır. Çünkü terleme fonksiyonlarını durdurmak için miktar olarak kozmetik işlemlerden çok daha fazla maddeye ihtiyaç duyulur.


Burada dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri, uygulamayı yapacak olan hekimin deneyimli ve alanında uzman isimler arasından seçilmesidir. Doktor olmayan kişilere merdiven altı kurumlarda bu uygulamayı yaptırmak olumsuz sonuçların doğmasına sebep olabilir.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sedef hastalığı hakkında her şey