Terör örgütü DEAŞ'ın kanlı saldırıları

Dünyanın başına bela olan terör örgütü DEAŞ, kanlı eylemlerine devam ediyor. Yılbaşı gecesi İstanbul'u kana bulayan örgüt, en son olarak İspanya'nın turizm cenneti Barcelona'yı hedef aldı. İşte terör örgütü DEAŞ'ın gerçekleştirdiği katliamlar

17 Ağustos 2017, Perşembe 22:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
LONDRA SALDIRISI

LONDRA SALDIRISI

İngiltere'de başkent Londra'nın merkezindeki Londra Köprüsü ve Borough Pazarı'ndaki saldırılarda 7 kişi hayatını kaybetti, 48 kişi yaralandı. İngiliz polisi 3 saldırganın vurularak öldürüldüğünü duyurmuştu.

LONDRA'DA PARLAMENTO BİNASINA SALDIRI

LONDRA'DA PARLAMENTO BİNASINA SALDIRI

Londra'da Parlamento binası önündeki silahlı saldırıda 5 kişi hayatını kaybetmiş, 40 kişinin de yaralandığı açıklanmıştı.

ARIANA GRANDE KONSERİNE SALDIRI

ARIANA GRANDE KONSERİNE SALDIRI

İngiltere’nin Manchester kentinde ABD'li şarkıcı Ariana Grande konserinde patlama oldu. Patlamada 22 kişi hayatını kaybetti, 59 kişi de yaralandı. Kurbanların çoğu çocuktu. Manchester'da gerçekleştirilen terör saldırısının baş zanlısının 22 yaşındaki Salman Abedi olduğu açıklanmıştı.

BELÇİKA SALDIRISI

BELÇİKA SALDIRISI

Belçika'da Brüksel Havalimanı’nda DEAŞ’ın silahlı saldırı ve bombalı intihar saldırısı sonucunda iki saldırgan ile birlikte 14 kişi ölmüş, 250 kişi de yaralanmıştı.

MAELBEEK METRO İSTASYONUNA SALDIRI

MAELBEEK METRO İSTASYONUNA SALDIRI

DEAŞ’ın Belçika’daki bir diğer saldırısı Maelbeek metro istasyonunda gerçekleşmişti. Yapılan saldırıda 20 kişi hayatını kaybetmişti.

İSTANBUL REINA SALDIRISI

İSTANBUL REINA SALDIRISI

İstanbul Ortaköy'de bulunan gece kulübü Reina'da yılbaşı gecesi düzenlenen silahlı saldırıda 25'i yabancı kökenli 39 kişi ölmüştü. Saldırıda 71 kişi de yaralanmıştı. Saldırıyı düzenleyen DEAŞ'lı terörist Abdulkadir Masharipov kayıplara karışmıştı. Reina saldırganı DEAŞ'lı terörist Masharipov olaydan 17 gün sonra İstanbul Esenyurt'ta düzenlenen bir operasyonla sağ yakalanmıştı.

PARİS SALDIRISI

PARİS SALDIRISI

Paris'te 7 ayrı noktada gerçekleştirilen terör saldırısı sonrasında 153 kişi hayatını kaybetmiş 200 kişi de yaralanmıştı.

2017'DEKİ PARİS SALDIRISI

2017'DEKİ PARİS SALDIRISI

Fransa’nın başkenti Paris'in en önemli caddelerinden Champs Elysees'de polise yönelik saldırıda 2 polis öldü, 1 polis yaralandı.

BERLİN'DEKİ TERÖR SALDIRISI

BERLİN'DEKİ TERÖR SALDIRISI

Almanya'nın başkenti Berlin'de bir TIR Noel pazarına girerek insanları altına alarak ezmişti. Berlin polisi olay yerinde 12 ölü ve 48 kişinin yaralandığını açıklanmıştı.

BARCELONA SALDIRISI

BARCELONA SALDIRISI

İspanya'nın Barcelona şehrinde bir minibüs onlarca kişinin arasına daldı. Katalonya yönetiminin açıklamasına göre saldırıda 13 kişi öldü, 50'den fazla kişi de yaralandı.

IRAN MECLİS BİNASINA VE HUMEYNI TÜRBESİ SALDIRI

IRAN MECLİS BİNASINA VE HUMEYNI TÜRBESİ SALDIRI

İran'ın başkenti Tahran'da Meclis binası ile Humeyni Türbesi'ne düzenlenen silahlı ve canlı bombalı saldırılarda 12 kişi ölmüş, 42 kişi de yaralanmıştı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER ABD'nin en büyük dolandırıcısı Bernie Madoff cezaevinde hayatını kaybetti