Terörist gibi damat

Eşini, kayınpederini, kayınvalidesini, iki baldızını ve kayınbiraderini öldüren Şafak Köksal'ın 21 Ekim 2007'de 12 askerin şehit olduğuDağlıca baskınında PKK'lı teröristlerle çatıştığı ortaya çıktı

25 Ağustos 2009, Salı 13:01
A A

'8 LEŞİM VAR' DİYE ÖVÜNDÜ

Zonguldak Çaycuma’ya bağlı Çayır köyünde oturan Şafak Köksal (22) askerliğini Hakkari Dağ Komando Tugayı’nda yaptı. Şafak Köksal, 21 Ekim 2007’de Hakkari Yüksekova’daki Dağlıca Karakolu’nu basarak 12 askeri şehit eden PKK’lı teröristlerle çatıştı. Şafak Köksal askerden dönünce de köyde “Benim 8 leşim var. Askerde bana başarımdan dolayı takdirname verdiler” diye övündü.

ÇOCUĞUNUN ADINI 'DOĞU' KOYDU

Şafak Köksal, 1.5 yıl önce, aynı köyde oturan Ayşe Köroğlu’nu (22) istetti. Aile vermeyince de iki genç anlaşarak kaçtı. Aileler affedince evlendiler. Karı-koca arasında bir süre sonra geçimsizlik başladı. Şafak Köksal, eşi Ayşe Köksal’ı dövüyordu. Ayşe Köksal 3 ay önce bir erkek bebek dünyaya getirdi. Şafak Köksal, askerliğini doğuda yaptığı için çocuğunun adını da ‘Doğu’ koydu.

DAHA ÖNCE DE ATEŞ ETMİŞ

Şafak Köksal 1 ay önce kavga sırasında eşine silah sıktı isabet ettiremedi. Ayşe Köksal bu olaydan sonra Şafak Köksal’ı jandarmaya şikayet etti. Çocuğunu da alıp baba evine dönen Ayşe Köksal boşanma davası açtı. Savcılıkça serbest bırakılan Şafak Köksal eşini eve dönmeye ikna edemedi. Birkaç gün önce oğlunu görmek isteyen Şafak Köksal eve sokulmayınca katliam planı yaptı.

AĞAÇLARIN ARASINA GİZLENDİ

Aile, önceki gün kendilerine ait kömür ocağından dönüyordu. Şafak Köksal, aileyi taşıyan kamyonetin geçeceği yola kütük döşeyip ağaçların arasına gizlendi. Önce, kütüğü çekmek için kamyonetten inen baldızlarını öldürdü. Arkasından kamyonetin şoför koltuğunda oturan kayınpederini ve yanındaki kayınvalidesini katletti. Sonra da kayınpederinin evine gitti ve eşi ile kayınbiraderini öldürdü.

2 TABANCA VE 1 TÜFEK KULLANMIŞ

Şafak Köksal, cinayetlerden sonra oğlunu alıp kendi evine bıraktı. Sonra da köy kahvesine gitti ve telefonla jandarmayı arayarak teslim oldu. Şafak Köksal’ın katliamda 2 tabanca ve 1 av tüfeği kullandığı belirlendi. Şafak Köksal ifadesinde, “Eşimin ailesi çok sevdiğim çocuğumu bana göstermedi. Beni hor gördüler. Buna dayanamadım ve cinayetleri işledim” dedi. 

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.