Terörist kamyonetinde bu sözler yazıyordu

Terörist kamyonetinde bu sözler yazıyordu

Şemdinli'de karakol basmaya kamyonetle gelen teröristler kamyonetin kasasından inemeden etkisiz hale getirildi. Geriye kamyonetin kasasında yazan bu sözler kaldı

14 Eylül 2012, Cuma 19:59 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hakkari'nin Şemdinli kırsalında operasyonlar yoğun olarak sürdürülürken, PKK’lılar bugün saat 15.00 sıralarında Yüsekova ile Şemdinli arasında bulunan Şemdinli’ye bağlı Güzelkonak Jandarma Karakolu’na silahlı saldırı düzenledi.

Şemdinli-Yüksekova karayolunun 20. kilometresindeki Güzelkonak Jandarma Karakol Komutanlığı’nın önüne bir kamyonetle gelen teröristler, karakola saldırıda bulundu. Karakolda görevli askerlerin anında karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada, kamyonetin kasasında bulunan çok sayıda terörist öldürüldü. 

Teröristlerin bindikleri kamyonetin arkasında yazanlar ise bölgede yaşananları özetler gibiydi. Kasası ölen teröristlerle dolan kamyonette 'Dünya hoş, sonu boş' yazıyordu.

Yoldan geçen araçlar da çatışmanın ortasında kalırken, Hakkari Vali Yardımcısı Abdullah Şen, çatışmalarda şu ana kadar bir köy korucusunun şehit olduğunu belirtti.

AA / DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 4 Mart 2021 korona tablosu