Teröristin kardeşlik anlayışı

Terör örgütü PKK'nın sözde sorumlusu kız kardeşine yolladığı mektupta bölgedeki gençlerin kandırılarak terör örgütüne katılması için talimatlar veriyor

30 Ekim 2009, Cuma 05:00
A A

‘GENÇLERİ, ÖĞRENCİLERİ KANDIRIN’

Siirt’te yakalanan terör örgütü PKK kuryesi İ.V.’nin üzerinden PKK’nın sözde Hakkari bölgesi sorumlularından Gabar kod adlı M.T.’nin kız kardeşine yazdığı mektup ele geçirildi. Terörist M.T.’nin mektubu, PKK’lıların bölge halkına ve gençlere bakışını gözler önüne seriyor. M.T. mektubunda örgüte katılımın artırılmasını, özellikle gençlerin ve öğrencilerin dağa çıkarılmasını istiyor.

‘İYİLİĞİN İÇİN ASLA GELME’

Gençleri terör örgütünün tuzağına düşürmek için çırpınan M.T. kız kardeşine ise örgüte girmemesi için adeta yalvarıyor. M.T. kız kardeşine “Katılmak isteyenleri gönder, ancak sen bunu aklından bile geçirme. Sana yemin ediyorum ki senin için ne faydalıysa onu istiyorum” diyor. Mektup boyunca kız kardeşine terör örgütüne katılmaması için dil döken M.T. mektubunu “Kısacası hangi gerekçeyle olursa olsun örgüte katılmanı istemiyorum” diye bitiriyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.