Teröristlerin 'kaçış' mankenleri!

Teröristlerin 'kaçış' mankenleri!

Yüksekova'daki operasyonlarda çok sayıda otomatik silah ve el yapımı patlayıcının yanı sıra, teröristlerin kendilerini gizlemek ve kaçışlarını kolaylaştırmak amacıyla hazırladıkları cansız mankenler bulundu

13 Nisan 2016, Çarşamba 09:50 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde güvenlik güçlerinin  PKK’lı teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla düzenlediği operasyonlar devam ederken, örgüte ait çok sayıda silah ve cephanenin yanı sıra tıbbi malzeme ve ilaçlar da ele geçirildi. Ayrıca teröristlerin güvenlik güçlerini yanıltarak kaçmak için kullandığı ’cansız mankenler’ bulundu.
 


Güvenlik güçleri, dünkü operasyonlar sırasında zırhlı iş makineleri ile terörist grupların kazdığı hendekleri kapatarak ve toprak yığarak oluşturduğu barikatları kaldırmayı sürdürdü.



Bir binada yaralı teröristlerin tedavi edildiği belirlenirken burada çok sayıda ilaç ve tıbbi malzemeler bulundu. Güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonlarda çok sayıda otomatik silah ve el yapımı patlayıcının yanı sıra kendilerini gizlemek ve kaçışlarını kolaylaştırmak amacıyla hazırladıkları cansız mankenler bulundu.  Teröristlerin yörede oturanlara ait binalarda duvarlara güvenlik güçlerini gözetleme amaçlı açtığı deliklerin yanı sıra bir evden diğerine geçiş için kazılan tüneller bulundu.

YÜKSEKOVA (Hakkari), (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Nesli tükenme tehlikesinde olan ’Karakulak’ ölü bulundu