Terörle mücadelede önemli açıklamalar

Terörle mücadelede önemli açıklamalar

Erdoğan, Nükleer Güvenlik Zirvesi'ne katılmak üzere Güney Kore'ye hareketinden önce Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı

23 Mart 2012, Cuma 21:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Başbakan Erdoğan, terörle mücadelede yeni strateji haberleriyle ilgili olarak BDP ile görüşme konusunda "Kendi adlarına konuşmuyorlar da İmralı'nın ağzıyla konuşuyorlarsa artık onlarla da bunları konuşamaz duruma geliriz" dedi.

>>>  ERDOĞAN, MİT MÜSTEŞARI FİDAN´LA BİRLİKTE GÜNEY KORE´YE GİTTİ

Erdoğan, Nükleer Güvenlik Zirvesi'ne katılmak üzere Güney Kore'ye hareketinden önce Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Başbakan terörle mücadeleyle ilgili olarak "Terör örgütüyle ve siyasi uzantısıyla sonuna kadar mücadelemiz devam edecek. Terör örgütüyle herhangi bir masada asla ve kat'a görüşme yapmayız" diye konuştu. Erdoğan Meclis'te AK Partili vekillerin BDP'li vekillerle görüştüklerini sözlerine ekledi.

MİTÇİLERE SORUŞTURMA TALEBİ


Erdoğan 5 MİT elemanın sorguya çağrılması iddiasıyla ilgili olarak da "Bana gelen bu yönde bir talep yok, eğer gelirse tavrım ortadadır" diye konuştu.

YENİ EĞİTİM MODELİ

Başbakan CHP'nin 4+4+4'ü referanduma götürmek istemesiyle ilgili olarak şunları söyledi:

"Son 9 yıldır atılan adımlar ortadadır. Yapılan spekülasyonların hepsi yalan, kesintisiz eğiimde bu ülkede çok ciddi bir operasyon yaptılar. bu ülkenin kız evlatları okuldan mahsur oldu. Bunların entellektüellere saygıları yok. Eğer olsaydı seloteyp bantı alıp komisyon başkanına fırlatmazlardı. Eğer milli iredeye saygın varsa gelirsin orda konuşmanı yaparsın ama ben bunu çıkartmayacağım dersen senin milli iradeye saygın yoktur. Demokrasi biraz saygıdır. Bu oyuna gelmeyeceğiz. Hangi dilden anlarlarsa o dille mücadele  etmeyi biliriz. Kendileri Meclis Başkanına itirazlarını  yapmışlardır. Ülkemiz  için hayırlı olsun diyorum ve hayırlı olacağına da inanıyorum."

KUZEY IRAK'A HAREKAT SORUSU

Erdoğan Kuzey Irak'a olası bir operasyonla ilgili olarak da "Ben sayın Bahçeli'ye gerekini söyledim. Eğer böyle bir istihbarat gelirse gerekeni yaparız. Cudi dağlarında bugüne kadar olmayan şeyler oluyor. 6 polisimizi şehit verdik. Bölgede Jandarmamız polisle el eledir. Bölücü terör örgütüyle mücadelemiz devam edecektir. Cudi dağlarının arkasında Bitlis'te Siirt'te bu irade var. Malesef şehitlerimiz de oluyor Ben 6 polisimize Allah'tan rahmet diliyorum ama sonunda er ya da geç inanıyorum ki bu mücadeleyi kazanacağız"
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fransız Le Monde gazetesi: Erdoğan Sevr'den intikamını alıyor