Terrarium nedir? Nasıl yapılır?

Ev dekorasyonunu bütünleyecek ve bulunduğu ortama güzellik katacak kendi zevkinize göre terrariumlar tasarlamaya ne dersiniz? Peki terrarium nedir? Terrarium nasıl yapılır? Tüm detaylarıyla terrarium yapılışı...

10 Mart 2021, Çarşamba 11:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İç mekana göz alıcı bir terrarium ekleyin. Sadece ortamı oksijen bombardımanına tutmayacak, dekoratif olarak da evinizin havasını değiştirecek. Farklı boyutlarda üretmeniz de olası.

Malzemeler: - Cam kap - Aktif kömür parçaları - Saksı toprağı - Eldiven - Terrarium bitkileri - Yaprak yosun - Sulama kutusu - Spatula


Temeli inşa etmek Cam kabın en alt kısmına yaklaşık 2,5 - 5 cm kadar kömür parçalarını doldurun.

Onları karıştırın Ellinizle ya da spatula yardımı ile kömürü ve toprağı karıştırın.

İkinci katmanı ekleyin Kömür ve toprak karışımını cam kabın içine dörtte üçü dolacak şekilde doldurun. Hava boşlukları oluşturmamak için her 5 cm'den sonra yavaşça toprağı dökün.

Yeşillikleri ekleyin Kendi kaplarından çıkardığınız terrarium bitkilerini uygun boşluklar sağlayarak dikkatlice toprağın üstüne konumlandırın. Bitkiler arasında yeterli alan bırakarak, ek toprak ekleyin.


Hava alanlarını ezin Bitkilerin etrafındaki ve çevresindeki toprağı toparlamak için ellerinizi kullanın. Terrarium bitkileri, köklerinin kaplayacağı derinlikte toprağa yerleştirirseniz, bitkileri saksının dışına çıkmaktan kurtarmış olursunuz.

Üst tabaka Eldivenlerinizle birlikte, toprağın üstünde kalan kısmına ve bitkilerin arasına yaprak yosunlarını ekleyin.


Onları sulayın Bitkileri sulayın ve cam kabı iyi ışık alacak bir yere koyun. Sulama şekli, bitkilerin tiplerine ve hangi alanlarda yetiştirmek isteyeceğinize göre değişecektir. Terrarium bitkilerinizi sulamadan önce toprağın nem oranını test edin.

Bakımın devamı Bitkiler büyüdüğünde muhafaza en düşük seviyeye düşer. Büyüme gerçekleştikçe dallarını hafif hafif kırpmak isteyebilirsiniz.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çamaşır makinesinin ömrünü kısaltan kullanıcı hataları