Tersane isçisinden film gibi soygun

Polis, aynı renk ve markadaki 15 bin otomobili inceleyip soyguncuları yakaladı

16 Ekim 2009, Cuma 05:00
A A

10 GÜN ARAYLA 2 SOYGUN

İstanbul Tuzla’da silahlı 2 kişi 10 Temmuz 2009’da bir PTT şubesine giderek kasadaki bin 700 TL’yi alıp kaçmıştı. Güvenlik kameralarını inceleyen polis, soyguncuların olay yerine arka stop lambası kırık bir araçla geldiğini belirlemişti. Yine Tuzla’da 22 Temmuz 2009’da bir banka şubesi soyulmuştu. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülere göre banka da PTT’yi soyan kişiler tarafından soyulmuştu. Hırsızlar PTT şubesini soyguna gittikleri araçla banka önüne gelmişti.

KURU SIKI İLE KORKUTMUŞLAR

Polis, plakası çıkarılmış kum rengi aracı bulmak için aynı marka ve aynı renkte 15 bin otomobili inceledi. Sonunda soygunda kullanılan aracın tersane işçisi İnan G.’ye (42) ait olduğu tespit edildi. PTT çalışanları İnan G.’yi fotoğrafından teşhis etti. Gözaltına alınan İnan G. suçunu itiraf etti. İnan G., soygunları kayınbiraderi Sinan B. (43) ile birlikte planladıklarını belirterek, “Kredi kartı borçlarımız birikmişti. Kayınbiraderim işsizdi. Aklıma maaş aldığım banka geldi, soyduk. Kullandığımız tabancalar kuru sıkıydı” dedi.  Emir SÖYLEMEZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.