Tesettürlü gelinler için ilham veren 11 tesettürlü gelinlik

Gelinlik seçmek zaten dünyanın en zor işlerinden biri, tesettürlü gelinlik ise daha zor. Zira diğer modellerden farkı, tasarıma baş ve boyun kısmının da dahil olması. Modern tesettürlü gelinlikler ve A kesim tesettürlü gelinlikler en çok tercih edilenler olsa da tesettürlü gelinlik modelleri geçtiğimiz yıllara göre çok daha çeşitli. İşte tesettürlü gelin adayları için ilham olacak 11 tesettürlü gelinlik modeli!

13 Haziran 2020, Cumartesi 15:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Tesettürlü gelinlerin, tesettürlü gelinliklerde en tercih ettiği yaka modellerinden biri hakim yaka. Hakim yaka hem şık hem de doğası gereği dekolteye en kapalı yaka tipi.

İşte hakim yakanın tercih edildiğ bir tesettürlü gelinlik daha. Tesettürlü gelinliklerin olmazsa olmazlarından biri de gelinliğin en şık tamamlayıcılarından biri olan eldivenler.

Sırtta kullanılan sık düğme detayı, duvak kullanılmadığında da gelinliğin şık kalmasını sağlıyor.

Tesettürlü gelinliklerin en zor taraflarından biri, gelin başı kısmı. Tesettürlü gelin başlarında yaratıcılığın sonu yok. Bu gelinlikteki inci detaylı burgu taç, tesettürlü gelin başında denenebilecek en yaratıcı aksesuarlardan biri Geline hem helenistik bir hava katıyor, hem de seçilebilecek sonsuz taş çeşidiyle özgür bir alan veriyor.

Tesettürlü gelin modellerinde kollar hareket alanının en sınırsız olduğu parçalardan biri. Bol kesim tül kollar hem yaz için ideal, hem de gelinliğe salaş bir hava katıyor.

Tesettürlü gelinliklerde etek kısmı deyim derindeyse hayati önem taşır. Gelinliğe hareket vermek için çalışılabilecek en 'geniş alandır'. Bu gelinliğin eteğinin uç kısmında kullanılan katlar, gelinliğin havasını anında değiştirmiş.

Tesettürlü gelinliklere en yakışan detaylardan biri karpuz kollar. Karpuz kollar özelikle omuzlarının genişliğinden memnun olmayanlar için ideal. Karpuz kollar omuzları her zaman olduğundan geniş gösterir.

Omuzlarından memnun olmayanlar için bir omuz detayı daha. Omuzların görünen yüzündeki bu detay, vatka görevini üstlenirken gelinliğin üst kısmına hareket katıyor.

Son yıllarda gelinliklere dair en trend parçalardan biri de renkli ayakkabılar. Renkli ayakkabılar tesettürlü gelinlik modellerinde çiçekklerin rengiyle kombinlendiğinde hem eğlenceli hem zarif bir görünüm sağlıyor.

Tesettürlü gelinliklerde tüy detayı da özellikle gelinliğin üst bölümünde çok kullanışlı. Ancak etek kısmında kullanıldığında gelinliğin çabuk kirlenmesine ve yıpranmasına neden olabililir.

Çiçeğinizi ayakkabınızı kombinleyemiyorsanız, makyajınızla da tamamlayabilirsiniz. Pembe ve şeftali tonlarındaki makyajlar için ton ton kırmızı güller ideal.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Şov dünyasının en tarz 10 anne-kızı