Tesla, corona virüs nedeniyle ücretsiz izin ve maaş kesintisi uygulayacak

Tesla, corona virüs nedeniyle ücretsiz izin ve maaş kesintisi uygulayacak

ABD merkezli elektrikli araç üreticisi Tesla, virüs salgını nedeniyle ABD'deki üretim tesislerinin kapatılmasının ardından zorunlu olmayan birimlerde çalışan personeli izne göndereceğini ve maaşlarında kesintiye gideceğini duyurdu.

10 Nisan 2020, Cuma 14:48 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Şirketin personeline gönderdiği ve 'ortak fedakarlık' üst başlığıyla duyurduğu elektronik postada, ABD'deki faaliyetlerin 4 Mayıs'ta tekrar başlamasının planlandığı dile getirildi.

Üst düzey yöneticiler ve yardımcılarının yüzde 20 ile 30 arasında kesinti ile karşılaşacağı belirtilen e postada, normal çalışanların maaşlarında en az yüzde 10'luk bir kesinti göreceği kaydedildi.

Personele kesintilerin 13 Nisan'dan itibaren başlayacağı ve ikinci çeyreğin sonuna (haziran sonu) kadar sürebileceği iletildi.

Benzer uygulamaların ABD dışındaki diğer tesislerde de uygulanabileceği bilgisi verildi.

İzne, evden çalışacak pozisyonda olmayanlar ya da kritik birimlerde çalışmayanlar gönderilecek. Ancak personelin tüm sağlık giderleri karşılanacak.

ABD'li otomotiv devi Tesla, mart ayında ABD genelinde üretim yapan iki fabrikasının faaliyetlerini askıya aldığını duyurmuştu.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 2020'nin en önemli gök olaylarından biri olan Süper Pembe Ay gerçekleşti