Tesla, Model 3'e Geri Sayım!

Kuzey Amerikalı elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Model 3 başta olmak üzere yeni modellerini tanıtmaya hazırlanıyor.

07 Mart 2016, Pazartesi 00:14
A A

 

Tesla ismini aldığı dahi bilim adamı gibi, sessiz ama derinden büyük işlere imza atıyor. Elektrikli motor ve spor otomobil kombinasyonunu büyük başarıyla harmanlayan şirket, Model 3 Sedan’ı 31 Mart’ta tanıtacak.

 

Tesla İcra Kurulu Başkanı Elon Musk,, bazı detaylar hakkında gizemli davranışlar sergilese de, teknoloji harikasının fiyatı ve temel özelliklerini duyurma konusunda bonkör.

 

The Model 3, şirketin; Tesla Roadster, Model S sedan ve Model X SUV’dan sonra dördüncü üst profil otomobili olacak.

 

 

Elon Musk, ürünün fabrikadan çıkışının 35.000 dolarlık etiketle olacağını belirtirken, çevre koruma kanunu ve vergi avantajları sayesinde, satış fiyatının 25.000 dolar seviyesinde konumlanacağını açıklıyor.

 

Tesla CTO’su JB Straubel ise Model 3 Sedan’ın tasarımı hakkında çeşitli paylaşımlarda bulunuyor. CTO JB Straubel’e göre, aracın tasarımı BMW 3 ve Audi A4' benzer özellikler gösteriyor. Yani dört kapılı olmasına rağmen son derece sportif ve kompakt…

 

Aracın en büyük mucizesi ise, elektrikli motorun 400 kilometre seviyesindeki menzili. Bu menzil, elektrikli araçların parlak geleceğini temsil ediyor.

 

Model 3 Sedan, dört kapılı olmasına rağmen her nasılsa Model S’den daha kısa bir gövdeye sahip.

 

2017 yılının sonlarında satış noktalarındaki yerini alacak Model 3 Sedan’ın, 2020’ye kadar 500.000 adetlik satış rakamına ulaşması hedefleniyor.

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.