Tess Holliday yine çırılçıplak!

Obeziteye özendirdiği gerekçesiyle eleştirilen büyük beden model Tess Holliday, hakkında söylenenlere aldırmadığını Instagram paylaşımıyla bir kez daha gösterdi

27 Eylül 2018, Perşembe 10:09 Son Güncelleme:
A A
posta.com.tr

posta.com.tr

Cosmopolitan dergisinin ekim ayı sayısına verdiği pozla ve Instagram paylaşımlarıyla tartışma yaratan büyük beden model Tess Holiday, eleştirilere aldırmıyor. 

Holliday'in kapak pozunu obeziteye özendirdiği için eleştiren televizyoncu ve gazeteci Piers Morgan, modelin Instagram paylaşımlarını da hiç acımadan topa tutmuştu.

Morgan, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda Tess Holliday'in pozu ile ilgili olarak "Bu çok üzücü. Tess'in kendisine daha dürüst davranacak, tehlikeli şekilde fazla kilolu olduğunu söyleyecek daha iyi arkadaşlara ihtiyacı var" diye yazmıştı.

Son dönem giderek yükselişe geçen büyük beden modellerden biri olan Tess Holliday, bu eleştirilerin hiçbirine aldırmıyor gibi görünüyor.

127 kiloluk Tess, Instagram hesabından çırılçıplak bir fotoğrafını paylaştı. 

Dünyanın ilk 56 beden mankeni olan 33 yaşındaki Tess Holliday, "Bu fotoğraf yine çok eleştirilecek, vücudum yargılanacak, kötü yorumlarda bulunulacak, insanları kötü etkilediğim söylenecek. Hepsine hazırlıklıyım" diye yazdı.

"Bedenim her zaman bir savaş alanı gibi olmuştur. Ama ben bu durumla barıştım. Esas sizin zihninizin değişmesi gerekiyor. Bu kare, aylar önce Self Magazine için gerçekleşen fotoğraf çekiminde fotoğraflandı. Catherine Servel beni harika bir şekilde fotoğrafladı." 

Tess'in Instagram'da 1.7 milyon takipçisi bulunuyor.

Takipçi sayısı hızla artan modelin son paylaşımı 100 binden fazla beğeni aldı ve yorum yağmuruna tutuldu.

Piers Morgan, geçen hafta genç modelin "obeziteye özendirdiğini" ileri sürmüştü ve "Bu durumun 'sıfır' bedeni özendirmeye çalışmaktan hiçbir farkı yok" diye konuşmuştu.

Tess Holliday, daha önce yaptığı açıklamada 42 bedenden büyük kadınları moda haftalarında podyumda görmek istediğini de söylemişti.

Tess, Kim Kardashian gibi "kıvrımlı" isimlerin, standart güzellik anlayışını değiştirmek için çok çaba sarf ettiğini, ancak güzellik standartlarının hala gerçekçi olmadığını düşünüyor.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.