"Testereyi cinayetten önce aldı"

"Testereyi cinayetten önce aldı"

14 Ekim 2009, Çarşamba 09:47
A A

Münevver Karabulut cinayetinin zanlısı olarak tutuklanan Cem Garipoğlu bu sabah  yoğun güvenlik önlemleri altında Gülhane'deki İstanbul Çocuk Mahkemesi'ne getirildi. Burada Cem Garipoğlu'nun ek ifadesinin alındığı öğrenildi.

2 BUÇUK SAATLİK EK İFADE

Cem Garipoğlunun ek ifadesini, soruşturmayı başından beri yürüten Cumhuriyet savcısı Faruk Erşen Yılmaz ve Çocuk Mahkemeleri Savcısı Mustafa Öztürk aldı. Cem Garipoğlu,2,5 saatlik ek ifadesinin ardından kemik yaşının kesin olarak tespiti için Yenibosna'da bulunan Adli Tıp Kurumu'na sevk edildi. Garipoğlu'nun ek ifadesi alınırken Cem Garipoğlu'nun avukatı Aytekin Kaya'da Cem Garipğlu'nun yanındaydı. Aytekin Kaya, Garipoğlu Adli Tıp Kurumu'na sevk edildikten sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

AVUKAT : CEM ESKİ İFADELERİNİ TEKRARLADI

Gülhane'de bulunan İstanbul Çocuk Mahkemeleri önünde açıklama yapan Aytekin Kaya, "Soruşturma devam ediyor. Dolayısıyla dosyada savcı ek ifadeyi gereklı gördu. Dosyada eksik olan yerler tamamlandı. Dosyada gizlilik kararı var. Baştan beri bu gizlilik kararına atıf yapıyorum. Fazla birşey söylemek istemiyorum .Cem Garipoğlu eski ifadelerini tekrar etti" şeklinde konuştu.

SON SÖZÜ ADLİ TIP SÖYLEYECEK

Avukat Aytekin Kaya, "Biliyorsunuz Kartral Devlet Hastanesi'nin verdiği bir rapor vardı. Nihai kararı Adli Tıp Kurumu verecek o raporda olay tarihi itibariyle söylüyorum orda Cem'in yaşının küçük olduğu tespit edilmişti. Adli Tıp'ta bu konuda resmi bilirkişi bu konuda kararını verecek" ifadelerini kullandı.

"TASARLAYARAK ÖLDÜRMÜŞ"

HaberTürk TV'de yayınlanan Teke Tek Programı'na dün akşam Münevver Karabulut Ailesi'nin avukatı Rezan Epözdemir konuk oldu. Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtlayan Av. Epözdemir, Münevver Karabulut cinayetiyle ilgili tüm sır perdelerini anlattı.

Programda Cem Garipoğlu'nun Münevver Karabulut'u öldürdükten sonra Bahçeşehir'deki evinden tekerlekli bir bavul ve gitar kutusuyla çıkarken, cinayetten 3 saat önce elinde içinde testere olduğu iddia edilen beyaz bir poşetle eve girerken ve Bahçeşehir'deki bir alışveriş merkezinden testereyi alırkenki kamera kayıtları görüntüleri de yayınlandı.

Epözdemir, görüntülerin Cem Garipoğlu'nun Savcılık'ta verdiği ifadelerle bağdaşmadığını belirterek, "Görüntülerde testerenin cinayetten önce şüpheli tarafından alındığını ve daha sonra Karabulut'u okuldan almaya gittiğini açıkça ortaya koyuyor. Aynı zamanda nalburun beyanları ve deliller testerenin önceden alınarak eve getirildiğini ve cinayetin vahşice ve tasarlanarak işlendiğini gösteriyor" dedi.

Devamı 2.sayfada...

MÜNEVVER KAFASI KESİLDİĞİNDE CANLIYDI

Cem Garipoğlu'nun, "Sinirlendim, bıçakladım ve Münevver'i öldürdüm. Sonra kafasını kestim" ifadesiyle ilgili olarak da Epözdemir, şu değerlendirmede bulundu: "Adli Tıp raporuna göre, Münevver'in kafası canlıyken kesildi. Kanlı testerenin üzerindeki kan izlerinin DNA'sı incelendiğinde, biri şüpheliye biri de nalburda çalışan iki kişiden birine ait. Testerenin üzerinde Cem Garipoğlu'nun parmak izi var. Testere de dolapta bulundu. Bıçak ise hala ortada yok."

ARKA BAHÇEDE KAMERA KAYDI YOK

Cem Garipoğlu'nun evinin arka bahçesindeki kamera kayıtlarının olmadığını vurgulayan Av. Epözdemir, "Evin arkasındaki kamera kırık. Evin arkasındaki kamera kayıtları olmadığı için ne olduğunu bilmiyoruz. Konteynıra ceset atıldıktan sonra olay başlıyor. İçeride olduğu iddia edilen kişi varsa, arka kapıdan terk etmiş olabilir" şeklinde konuştu.

19 ŞUBAT'TAN SONRA GÜNLÜK BOŞ

Av. Epözdemir, "Seni sevgimle boğacağım. Işıkları kapatacağım. Beraber yemek yiyeceğiz" gibi MSN konuşmalarının olduğunu ancak, MSN'de "benim seri katilim" sözlerine rastlanmadığını belirtti. Cem Garipoğlu'nun kendisine "Reis" denmesini istediğini iddia eden Av. Epözdemir, Garipoğlu'nun 19 Şubat'tan sonra günlüğünde Münevver'i hiç yazmadığını söyledi. Cem'in valizi taşıdığı taksiye tek başına bindiğini ve yolda giderken çok rahat olduğunu söylediğini belirten Epözdemir, zanlının takside şoföre, Rusya'ya gideceğini söylediğini ifade etti.

FAKİR KIZ ZENGİN GENÇ AŞKI YOK

Av. Epözdemir, Münevver ve Cem ilişkisinin fakir kız ve zengin genci aşkı olmadığını belirterek, Münevver'in ailesinin Nişantaşı'nda oturduğunu ve kendisinin, kardeşinin kolej mezunu olduğunu söyledi. Münevver'in dayısı ve amcalarının da çok iyi durumda olduğunu söyleyen Av. Epözdemir, babanın da çok iyi bir kuruluşta çalıştığını belirtti. Epözdemir ayrıca ilişkileri boyunca Cem'in Münevver'e sadece çanta aldığını söyledi. Av. Epözdemir, babanın ilişkiden haberi olmadığını ve ilişkiyi sadece annenin bildiğini de vurguladı.

KAÇIŞ PROFESYONELCE

Cem Garipoğlu'nun yaş tespiti için ilkokul kayıtlarının da incelenmesini istediklerini söyleyen Av. Epözdemir, "Cinayette Cem Garipoğlu suç delillerini yok etmeye çalıştı. Cinnet geçiren bir kişi bu kadar organize hareket edemez. Psikopot bir ruh hali gibi ama kesinlikte çok sağlıklı biri. Olay günü giydiği kıyafetle gelip teslim ediliyor. 197 gün boyunca aynı kıyafeti giymeyi düşünmek, büyük bir profesyonellik. Başka bir kıyafetle karşımıza çıksa, o giysilerin nereden aldığı konusunda soruşturma açılır ve cinayetin boyutu farklılaşabilirdi. İfadeler konusunda Cem ezberletilmiş. Ama ifadeler iyi çalışılmamış. Anlatılanlar çok mantıklı değil" ifadelerini kullandı.

DHA - HABERTURK

 

 

2

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.