Testereyi özel seçmiş

Cem Garipoğlu'nun Münevver'in başını kesmek için testere aldığı nalburdaki tezgahtar İzzettin Babat'ın da ifadesi iddianamede yer aldı

21 Kasım 2009, Cumartesi 05:00
A A

BABAYA MÜEBBET

Liseli Münevver Karabulut 3 Mart’ta başı kesilerek öldürülmüş, cesedi Etiler’de çöp konteynerine atılmıştı. Savcı, iddianamede olaydan 197 gün sonra teslim olan katil Cem Garipoğlu hakkında yaşı suç tarihinde 18’den küçük olduğu için 24 yıl hapis istemişti. Cinayeti oğluyla birlikte işlediği öne sürülen baba Nida Garipoğlu hakkında da ağırlaştırılmış müebbet istenmişti.

‘ÇOK SOĞUKKANLIYDI’

İddianamede, Cem’in Münevver’in başını kesmek için kullandığı testereyi satın aldığı Bahçeşehir’deki Çağdaş Yapı Market’in tezgahtarı İzzettin Babat’ın ifadesi de yer aldı. İzzettin Babat, “3 Mart’ta saat 13.00-14.00 civarı bir genç gelip testere almak istediğini söyledi. Demir testeresini ve küçük ahşap testeresini beğenmedi. Dükkandaki en büyük testereyi alıp gitti. Çok soğukkanlıydı” dedi.

SAVCI: BABAYA MÜEBBET CİNAYET PLANLI

İzzettin Babat, olaydan sonra Cem’i önce fotoğrafından, yakalanınca da Emniyet’teki yüzleştirmede teşhis etti. Nalburun bulunduğu çarşının güvenlik kamerası kayıtlarına göre, Cem testereyi saat 12.27’de satın aldı. 14.09’da Münevver ile Beşiktaş’taki okulunun önünde buluştu. 15.00’te Bahçeşehir’deki villaya geldiler. Villanın güvenlik kamerasına yakalanmak istemeyen Cem, Münevver ile birlikte eve arka kapıdan girdi. 16.30’da da baba arka kapıdan villaya girdi ve iddiaya göre cinayeti Cem’le birlikte işledi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.