TFF Başkanı Özdemir'den yabancı sayısı ve takım sayısı hakkında açıklama

TFF Başkanı Nihat Özdemir, beIN Sports'a konuk oldu. Özdemir, önümüzdeki sezonlarda ligdeki takım sayısı ve yabancı kısıtlamasına dair bilgiler verdi. Özdemir ayrıca Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma'nın önerisini de açıkladı.

24 Mayıs 2021, Pazartesi 16:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, özellikle Süper Lig kulüplerinin merakla beklediği yabancı oyuncu kuralını duyurdu. Özdemir, mevcut kuralın gelecek sezon da uygulanmaya devam edeceğini ve herhangi bir değişiklik yapmayacaklarını söyledi.

Özdemir, "Gelecek sezon için alınan bir karar vardı. 14 sözleşme yapabilecek ama en fazla 8 yabancı sahada olacaktı. Kulüplerden talep geldi. Pandemi nedeniyle 1 yıl öteledik bunu" dedi.

Nihat Özdemir, "Süleyman Hurma bana geldi, 'Lütfen el vurma, bu sistem devam etsin' diyor. 'Bende çok önemli 5 çocuk yetişti. Ümit Milli Takıma çağrıldılar. Bendeki yabancılara baka baka, Biglia'ya baka baka iyi oyuncu oldular' diyor. Süleyman Hurma Bey'in futbol bilgisini takdir ederim. Takımı nereden nereye getirdi. Böyle düşünceler var. Doğru mu, olabilir. Yanlış mı, bilemem. Düşüncelerini doğru bir şekilde aktarıyor. Bunun geniş platformda tartışılması lazım" açıklamasını yaptı.

Süper Lig'de ana hedefimiz bence 18 takım olmalı. 20 takımla bile sıkışık olacağı görünmekte. 1. Lig'in de 18 takımla olması gerektiğini düşünüyoruz. Şu anda çalışmalar devam ediyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ahmet Nur Çebi Aboubakar konusuna açıklık getirdi: Kuantum fiziği okuyor, akıllı adam