TFF başkanlığı için ilk aday

TFF başkanlığı için ilk aday

Trabzonspor Kulübü'nün eski yöneticisi İbrahim Hacıosmanoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu başkan adayı olduğunu açıkladı

06 Şubat 2012, Pazartesi 16:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hacıosmanoğlu, TFF’nin İstinye’deki merkezine gelerek adaylık dilekçesini yetkililere verdi. Başkan adayı Hacıosmanoğlu, adaylığıyla ilgili federasyon binasının önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, "Müracaatımızı yaptık. Umarım Türk futbolu için hayırlı olur.

Trabzonspor Kulübü’nde de aynı şekilde bağımsız aday olmuştum. Bir örnek olsun diye Türk futboluna da aynı şekilde aday oldum. Bugün de federasyonda resmileştirdim. Türk futboluna örnek olması adına, herkesin bunu iyi değerlendirmesi gerekiyor" diye konuştu.

Türk futbolunda yaşanan sıkıntının nedeninin, kuralları uygulama iradesinin bulunmaması olduğunu savunan Hacıosmanoğlu, bunun önüne de kendi projeleriyle ortaya çıkacak bağımsız adaylardan geçtiğini anlatarak, özetle şöyle konuştu: "Türk futbolunun kaosa gitmesinin sebebi...

İnsanlar bir araya toplanıp, bir insan üzerinde uzlaşıyor, onu başkan adayı gösterip sonra da onun listesine koydukları, koyamadıkları, kurullarına koydukları, koyamadıkları insanlarla ilgili kavgalarla geçiyor. O kurullar, yönetim ve başkan da toplama yöntemle oluştuğu için bir taraftan çekiştiriliyor, karar da alınamıyor. Normalde demokrasilerde adaylar projeleriyle ekipleriyle ortaya çıkar. Yapacaklarını anlatır.

Onları kamuoyu ile paylaşır ve sonra da onları uygulamaya koyarlar. Uygulamaya koyarken de iradesini gösterirler. Kendi iradesiyle başkan olduğu için, o iradeyi de ortaya koyup ve kuralları da harfiyen uygularlar. Bugün Türk futbolundaki asıl sıkıntı budur. Kuralları uygulamak için gelecek insan, benim gibi bağımsız çıkmalı.

Yarın Kulüpler Birliği Vakfı toplantısı var. Oradan çıkacak ismi değil de, eğer Türk futboluna hizmet etmek isteyen insan varsa, kendine güvenen insan varsa ortaya çıkmalı. Türk futbolu kaosta diyorlar, Türk futbolu kaosta değil, karar verilemediği için Türk futbolu kaos yaşıyor. Karar verecek insanlar da kulüpler birliğinden veya farklı yerlerden işaret bekleyip de aday olmayı değil, kendine olan güveniyle ve inancıyla ortaya irade koyabilecekse şimdiden aday olsun. Ben Türk futboluna örnek olsun diye bunu yaptım.

Hayırlı olsun inşallah. 27 Şubat’taki kongrede inanıyorum ki Türk futbolu kendi iradesiyle yönetecek bir başkan seçecek. Umuyorum ki Türk futbolu bu yaşadığı kaosları tekrar yaşamasın. Sadece yönetirken ortaya irade koymanız gerekiyor. Bu iradeyi koyamadığınız için bugün bu kaos var. Bu iradeyi ortaya koyacak bir başkan olduktan sonra Türk futbolunun kaosa da gireceğini sanmıyorum. Tam aksine çok kısa sürede düzlüğe çıkacağına inanıyorum."

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Milli güreşçilerden İtalya'da 11 madalya