TFF, Göztepe-Beşiktaş maçıyla ilgili olağanüstü toplanacak

Beşiktaş, Göztepe'yle oynadığı maçta kural hatası yapıldığı iddiasıyla TFF'ye başvurmuştu. Henüz karara bağlanmayan olay, Beşiktaş yönetiminin tepkisini çekti. TFF, kural hatası iddiasını karara bağlamak üzere olağanüstü toplantı kararı aldı.

11 Şubat 2020, Salı 13:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Hürriyet Spor Arena'da yer alan habere göre TFF, Göztepe-Beşiktaş maçında yapıldığı iddia edilen kural hatasını görüşmek üzere olağanüstü toplantı kararı aldı.

Beşiktaş'ın başvurusunun üzerinden 14 gün geçti ve Beşiktaş 4 gün önce IFAB'a başvurdu.

TFF, maçın tekrarına ilişkin talebi görüşmek üzere Perşembe günü olağanüstü toplanacak.

IFAB tekrardan yana

IFAB tekrardan yana

IFAB'ın TFF'ye ilettiği raporda maçın tekrar edilmesine ilişkin bilgiyi gönderdiği ve TFF'nin konu ile ilgili net kararını 15 gün içerisinde açıklayacağı aktarıldı.

#olayıngeçmişi

#olayıngeçmişi

Göztepe ile Beşiktaş arasında oynanan maçın ilk yarısında hakem Hüseyin Göçek, oyunu durdurdığu bir pozisyonun ardından topu Beşiktaşlı oyunculara vermesi gerekirken, eski kuralı uygulayarak oyunu Göztepeli futbolculardan başlattı. Bu pozisyondan sonra faul oldu ve Beşiktaş kalesinde ikinci golü gördü.

Merkez Hakem Kurulu, geçtiğimiz hafta Göztepe-Beşiktaş maçının hakemi Hüseyin Göçek'i Trabzonspor - Gençlerbirliği maçının orta hakemi olarak atamıştı.

Göztepe'nin yeni stadının açılış maçı

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Gol sıkıntısı çeken Crystal Palace'ta Sörloth pişmanlığı yaşanıyor