TFF'de devir teslim

Türkiye Futbol Federasyonu'nda (TFF) başkanlık devir teslim töreni İstanbul'da yapıldı

29 Şubat 2012, Çarşamba 12:18
A A

TFF’nin İstinye’deki merkezinde gerçekleştirilen devir teslim törenine, olağanüstü genel kurulda TFF Başkanlığı’na seçilen Yıldırım Demirören ile başkanlığı genel kurula kadar vekaleten yürüten Hüsnü Güreli katıldı.

"RADİKAL KARARLAR ALMAK ZORUNDAYIZ"

Yıldırım Demirören, törende yaptığı konuşmada, tek kaygılarının Türk futbolunu en iyi yerlere taşımak ve futboldaki eski sevgiyi tekrar kazandırmak olduğunu kaydederek, "Elimizden geleni yapacağız, biraz sabır. Bu sorunların hepsini çözeceğimize inanıyoruz. Çünkü çözülmesi gerekiyor. Sorunlar ertelendikçe hep büyüyor. Biz de bir an evvel kanayan parmağı kesmek, kesin ve radikal kararlar alarak süreci bitirmek zorundayız" şeklinde konuştu.

Demirören, "Kanayan parmağı keseceğiz" derken neyi kastettiğinin sorulması üzerine, "Süreçlerden bahsediyoruz" dedi. Yıldırım Demirören, bugün yapacakları yönetim kurulu toplantısında alacakları kararla, bundan sonra belli bir süre yönetim kurulundan sadece basın sözcüsünün medyaya konuşacağını söyledi.

22 TAKIM İDDİASINA YANIT

Bir gazetecinin "Ligin gelecek sezon 22 takımla oynanacağı söyleniyor" şeklindeki sözlerine üzerine Demirören, "Bu yazıyı yazan arkadaş cevap versin" dedi. Bu arada, toplantı başlamadan önce Demirören, bir gazeteciye, "22 takım doğru değil, 28 olacak, yanlış" diye espri yaptı.

Yıldırım Demirören, toplantı sonunda Güreli’ye plaket verdi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.