TFFHGD'den flaş açıklama!

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği'nden, Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki karşılaşmayı izlemeye gelen Fenerbahçeli taraftar Koray Şener'in kalp krizi sonucu yaşamını yitirmesi ve kulüplerin hakemlerle ilgili yaptıkları sert açıklamalarla ilgili bir basın açıklaması geldi

05 Kasım 2018, Pazartesi 13:09 Son Güncelleme:
A A
TFFHGD'den flaş açıklama!

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği'nin açıklamasında şöyle denildi:

"Ülkemizin en popüler spor dalı olan futbolda, kulüplerimizin son haftalarda alınan sonuçlardan sonra yazılı ve görsel basında hakem camiasının kurumsal kimliğini zedeleyici açıklamalar yapmasını üzüntü ile izlemekteyiz. Hakem camiası olarak her zaman adalet duygusuyla hareket ettik ve de o tavırla devam edeceğiz. Yüzyılın üzerinde ezeli rekabete sahip olan kulüplerimizin vefakar seyircilerinin tutku ve aidiyet sevgisi ile yaşadığı, hatta hayatlarının baharında o sevgileri nedeniyle yaşamlarını yitirdiği bir anda hala saha sonuçlarının hakem kurumu üzerinden konuşulmasının futbol oyununa olan saygınlığını yitireceği kanaatindeyiz. Bu vesile ile futbolun tüm paydaşlarını öncelikle sağduyuya davet ederek, insan unsurunun olduğu yerde hataların olabileceğini ve en önemlisi hiçbir şeyin insanın hayatından daha önemli olmadığını belirterek, hayatını kaybeden futbolsever kardeşimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabır vermesini diler, kamuoyuna saygıyla duyururuz.

TFFHGD YÖNETİM KURULU"

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.