TFFHGD'den flaş açıklamalar: Tarafsızlık ilkesiyle görevimizi ifa ediyoruz

Türkiye Faal Futbol Hakemleri Ve Gözlemcileri Derneği, son haftalarda hakemleri hedef alan demeçler hakkında bir açıklama yayınladı

27 Kasım 2018, Salı 10:27 Son Güncelleme:
A A
TFFHGD'den flaş açıklamalar: Tarafsızlık ilkesiyle görevimizi ifa ediyoruz

Türkiye Faal Futbol Hakemleri Ve Gözlemcileri Derneği, ligin son haftalarında hakemler üzerinden verilen demeçlerle ilgili bir açıklama yayınladı.

Futbol Kamuoyunun Dikkatine:

Lig tarihimizde, günümüze kadar süregelen futbol oyununda, hakemler olarak kulüplerimize, güzide kulüplerimizin değerli taraftarlarına karşı görev bilinci içerisinde tarafsızlık ilkelerinden ayrılmayarak görevimizi ifa etmekteyiz. Görevimizi ifa ederken de kurumsal kimliğe zarar verecek art niyetli yönetim anlayışının içinde hiçbir zaman olmadık ve olmayacağımızın bilinmesini isteriz.

Takdir edersiniz ki lig tarihimizde bu düşüncede olan kişiler camiamızdan uzaklaştırılmış ve bunların bugün camiamız içerisinde olması da mümkün değildir. Kamuoyunun bildiği gibi 3 Temmuz sürecinde hiçbir arkadaşımızın yaşanılan süreçte olmaması en büyük kanıtımızdır. Fakat bugün 3 Temmuz sürecini yaşatanların boş durmadığı ve futbolda da kaosa sürüklenmemizi istemektedirler. Hangi spor dalı olursa olsun bir sporcunun yetişmesi en az 8-10 yıl gerekmektedir. Bir hakemin de yetişmesi bu süreleri kapsamaktadır. Alınan saha sonuçlarında her hatada bir hakemi feda etmek önceliğimiz olmamakla beraber hatanında karşılığı futbolun kendi kuralları içinde düşünülmelidir.

Burada da Merkez Hakem Kurulu'na görev düşmektedir. Yakın geçmişte soyunma odalarında hakemler alıkonularak, saldırıya ve hakaretlere maruz kalmış, tarafımızdan tasvip edilmeyen birçok yol denenmiş olmasına rağmen, bizler görev bilinci içerisinde görevimizi en iyi şekilde yapma çabasında olduk ve olmaktayız. Futbolun içinde her kategoride hatalar olmakta ve olacaktır da. Önemli olan art niyetli ve bir yerlerden talimatla olmamasıdır. Bugün dünya futbol hakemliğinde yeni bir sisteme geçilmektedir. Bu geçiş sürecinde elbette bizimde tasvip etmediğimiz hatalar olmaktadır. VAR’ın ilk uygulandığı Galatasaray-Akhisarspor maçı sonrası uygulamada doğabilecek olumsuzlukları,endişelerimizi bizler komuoyu ile paylaşmıştık.

Nasıl bir kulübün kadrosu yenilendikten sonra bir süreç yaşayabiliyorsa bizler de bu süreçten geçmekteyiz. Bütün amacımız Daha çok ve doğru eğitimlerle bu dönemi bir an önce atlatıp, hakkaniyet içindeki görev anlayışımıza devam etmemizdir. Bu süreçte Türkiye Futbol Federesyonu Başkanı Sn. Yıldırım Demirören ve yönetim kuruluna, içimizden çıkan Merkez Hakem Kurulu'na, hakem ve gözlemcilerimizin her zaman yanlarında olduğunu kamuoyu ile paylaşır, futbolun tüm paydaşlarına bu süreçte bizlere gerekli anlayışı göstereceğini ümit eder, kamuoyunu saygı ve sevgiyle kucaklarız.

TFFHGD Yönetim Kurulu

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.