The Handmaid’s Tale’in devam romanı geliyor

Margaret Atwood’un 1985 tarihli romanı ‘Damızlık Kızın Öyküsü’nün devamı olarak yazdığı ‘The Testaments’ önümüzdeki hafta raflara çıkacak. En az ilki kadar etkileyici olduğu söylenen bu devam romanının da diziye uyarlanacağı konuşuluyor.

06 Eylül 2019, Cuma 12:27
A A

Yazar Margaret Atwood'un 1985'te kaleme aldığı The Handmaid's Tale çok sevilmiş ve yıllarca hem distopik edebiyatın en önemli temsilcilerinden biri hem de çok önemli bir feminist manifesto haline gelmişti.

Türkçe olarak 'Damızlık Kızın Öyküsü' olarak yayımlanan roman ülkemizde de çok sildi.

The Handmsaid's Tale 3 sezondur izleyiciyle buluşan bir dizi haline getirildi. Özellikle Trump dönemi sonrası Amerika'da çok ses getiren dizi en çok izlenenler listelerinin üst sıralarından hiç inmedi.

Dizi başrol oyuncusu Elizabeth Moss'a birçok ödül kazandırdı. Dünya çapındaki ödül törenlerinden de hiçbir zaman eli boş dönmedi.

Margaret Atwood’un Emmy Ödüllü The Handmaid’s Tale (2017 – ) dizisine kaynaklık eden ‘Damızlık Kızın Öyküsü’nün devamı ‘The Testaments’ okuyucuyla buluşmak üzere. MGM ve Hulu, ilk romanın finalinden on beş yıl kadar sonrasında geçen ‘The Testaments’ı ekrana taşımak üzere şimdiden kolları sıvamış durumda.

Margaret Atwood, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada eserinin 2019'un dünyasını çok iyi yansıttığını, oldukça gerçekçi bir hale geldiğini ancak dünyadaki sorunların çözümünün romanlarda saklı olamayacağını söyleyerek okurlarını ve izleyicileri harekete geçmeye çağırdı...

Sıradaki haber yükleniyor...