"The Omen" geliyor!

'The Omen' geliyor!

PC devinin bu yeni dizüstü bilgisayarı, "laptop'ta oyun oynanmaz" diyenleri utandıracak kadar güçlü!

07 Kasım 2014, Cuma 18:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hewlett-Packard, ince dizüstü oyun bilgisayarı ile rekabeti direkt olarak Razer'ın Blade dizüstü oyun bilgisayarına doğru taşımakta. Firmanın yeni bilgisayarı "The Omen" olarak adlandırılıyor.

The Omen'ın en önemli özelliği, 8GB RAM'i ve dört çekirdekli 2.5GHz Intel Core i7 işlemcisi (4710HQ). Bu ikiliyi NVIDIA GeForce GTX 860m GPU destekliyor. Dizüstü bilgisayar 15.6 inç boyutunda, 1080p çözünürlüklü dokunmatik ekrana sahip. Depolama görevleri ise farklı boyutlarda SSD'ler tarafından yönetilmekte.

Omen'in CNC alüminyum kasası, en kalın noktasında 0.78 inç'e ulaşmakta ve sistem 2.12kg ağırlığına sahip. Kasanın içerisinde bulunan yüksek donanım özellikleri düşünüldüğü zaman, 4-hücreli 58 WHr pilin taşıması gereken büyük bir güç bulunmakta ve bu yüzden şarj başına pil ömrü "sadece" dört saat 45 dakikada kalıyor.

Omen'in diğer özellikleri arasında ise, 4 adet USB 3.0 portu, HDMI, mini-DisplayPort, 802.11ac, arkadan aydınlatmalı klavye ve arkadan aydınlatmalı hoparlör ızgaraları bulunmakta.

HP'nin söylediğine göre, en düşük konfigürasyonun fiyatı 1500 dolar olacak ve 256 GB PCIe tabanlı SSD ve GPU için 4GB DDR5 hafızaya geçiş yapıldığında bu fiyat 1700 dolara çıkacak. 16GB RAM ve 512MB PCIe tabanlı SSD'ye sahip olacak olan modelin fiyatı ise henüz belli değil.

Omen'ı şu anda ön sipariş ile almak mümkün ve içinde bulunduğumuz ayın ilerleyen zamanlarında raflardaki yerini alacak...

Resimlerle: Tam 350 yeni oyun duvar kağıdı!

Kaynak: CHIP Online

;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 2020’nin En İyi Astronomi Fotoğrafçısı Yarışması'nın kazananları belli oldu