The Shining'in tüyler ürperten sahnesi hakkında ilginç gerçek

Sinema tarihinin en korkunç filmleri arasında yer alan The Shining (Cinnet) hakkındaki ilginç gerçek, 41 yıl sonra ortaya çıktı. Filmde Wendy'i canlandıran Shelley Duvall, The Hollywood Reporter'a verdiği röportajda 3 hafta boyunca her gün ikonik sahnenin çekimini yaptıklarını söyledi. Sahneyi izlerken gözyaşlarını tutamadı.

15 Şubat 2021, Pazartesi 15:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Cinnet'in (The Shining) en korkunç sahnelerinden birini yıllar sonra ilk defa izlerken, Shelley Duvall'ın gözünden yaşlar boşaldı. Duvall, filmin bilinmeyenlerini The Hollywood Reporter'a anlattı. 1980 tarihli Stephen King uyarlamasında Duvall, eşi Jack ve oğlu Danny'le birlikte gözlerden uzak Overlook oteline taşınan Wendy Torrance'ı canlandırmıştı.

Sahneyi izlerken gözyaşlarını tutamadı

Sahneyi izlerken gözyaşlarını tutamadı

Otelde mahsur kaldıkları sıra Jack yavaş yavaş yoldan çıkıyor, bu da eşi ve oğlunu tehlikeye atıyor. Özellikle bir sahnede Jack, çılgınca Wendy'e "Sana zarar vermeyeceğim, senin beynini dağıtacağım" diye bağırıyor.

Uzun sekansta Wendy, endişesi yüzünden okunur şekilde bir merdivenden geri geri çıkarken, yavaşça üzerine gelen Jack'e doğru, kendini korumak için bir beyzbol sopasını sallıyor.

Shelly Duvall, aynı sahneyi izlerken gözyaşlarını tutamadı.

127 kez çekilen sahne

127 kez çekilen sahne

Neden ağladığını ise şu sözlerle anlattı:

Çünkü bunu yaklaşık üç hafta boyunca çektik. Her gün. Çok zordu. Jack çok iyiydi, o kadar korkutucuydu ki. Ne kadar çok kadının bu tip şeylere maruz kaldığını anca tahmin edebilirim.

Kubrick bu sahneyi oyuncularına 127 kez çektirmiş. Duvall şunları söyledi:

Zor bir sahneydi ama neticede filmin en iyi sahnelerinden biri oldu. Kubrick'in böyle bir damarı var. Kesinlikle var. Gerçi bence bunun sebebi büyük ölçüde insanların geçmişte ona öyle davranmış olmasıyla ilgili.

Kaynak: Independent

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fark etmedik sanmayın! Hollywood filmlerindeki 16 akılalmaz çekim hatası