'The Simpsons' Trump'ın başkan olacağını 16 yıl önceden bildi!

'The Simpsons' Trump'ın başkan olacağını 16 yıl önceden bildi!

45. ABD Başkanı'nın Donald Trump olmasının ardından, yeni başkan hakkındaki "komplo teorileri" de yeniden gündeme geldi

09 Kasım 2016, Çarşamba 21:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Televizyon tarihinin en uzun soluklu dizilerinden The Simpsons’ın 2000 yılında yayınlanan bölümündeki “Trump” kurgusu, gerçek olabilir mi? The Simpsons bunu önceden nasıl tahmin etmiş olabilir? Dünya şu anda bunu konuşuyor…


2000 yılında yayınlanan “Bart to the Future” isimli bölümde Bart Simpson, yetişkin olduğunda tıpkı babası Homer gibi oluyor, kız kardeşi ‘zeki’ Lisa ise ABD’nin ilk kadın başkanı seçiliyordu. Lisa bölümün bir sahnesinde, Trump’tan çatırdayan bir bütçe devraldıklarını söylerken, ülkenin batık olduğunu belirtiyordu.


Lisa Simpsons - The Simpsons - 2000


Aslında ilginç olan şey bununla sınırlı değil. Dizideki bir sekans her şeyi daha da karmaşık hâle getiriyor. Zira 16 yıl önce yayınlanan bölümde Trump’ın yürüyen merdivenlerden indiği sahnenin bir benzeri, 2015’te gerçekleşiyor. Hatta içinde yer alan kazalarla birlikte. Korumalar, kalabalık, Trump’ın inişi ve bir kızın elinden düşürdüğü döviz bile bire bir yaşandı.Çizgi-dizinin yazarı Dan Greaney, geçen Mart ayında yaptığı bir açıklamada, ilgili bölümün “ABD’ye bir uyarı” olduğunu savunmuştu.2000 yılına ilişkin artı bir bilgi de var: O seneki başkanlık seçimlerine, Donald Trump Reform Partisi’nden aday adayı olmuş, ancak adaylığını daha sonra geri çekmişti. Trump, onyıllardır ABD kamuoyunda ve eğlence dünyasında bilinen ve tartışılan bir isim.


ABD'nin 45. başkanı seçilen Donald Trump kimdir?Trump Türkiye hakkında neler söylemişti?
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika... İsrail, Gazze'ye kara harekatı başlattı