Thundertbolt kablolarının fiyatı düştü

Hayır; iPhone ya da iPad'den bahsetmiyoruz... Bu indirim, fiyatıyla şaşırtan diğer bir ürün için!

13 Ocak 2013, Pazar 11:00
A A
Thundertbolt kablolarının fiyatı düştü

Apple, şu anki en pahalı kablolarından bir tanesi olan Thundertbolt veri aktarım kablolarının fiyatını düşürdü.

Böylelikle şimdiye kadar 49 dolara satılan 2 metrelik Thunderbolt kablosunun fiyatı 39 dolara çekilmiş oldu. Bunun yanında, yeni yarım metrelik bir kablo ise 29 dolara satılacak. Şu an USB 3.0'dan daha yüksek aktarım hızları sunabilen Thunderbolt, 2011'in başlarında Apple ve Intel'in ortak çalışması sonucunda ortaya çıkmıştı. Arayüz bugün Apple'ın hemen hemen tüm bilgisayarlarında bulunuyor.

Kabloları pahalı yapan en önemli etken, bazılarının etkin elektronik bileşenlere sahip olması. Bu durum, üçüncü parti şirketlerin de hesaplı kablolar üretmesine engel oluyor. Örneğin Kanex'in ürettiği kablolar, Apple'ın kablolarıyla aynı fiyata sahip.

Apple'ın fiyat değişikliğinin üçüncü parti üreticilerin "" hazırlanmasıyla aynı zamana denk gelmesi dikkat çekiyor. Bununla birlikte bu yeni kabloların optik Thunderbolt portlarına ihtiyaç duyacağı söyleniyor.

Resimlerle: Apple ürünlerininin 36 yıllık geçmişi

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.