THY'de 10 bin kişi zamma 'Hayır' dedi

Türk Hava Yolları (THY) yönetiminin bu yıl için zam yapılmamasına karşılık toplu işçi çıkarılmamasını garanti ettiği tasarruf teklifini çalışanlara sormak için Hava-İş Sendikası tarafından düzenlenen ankette, 10 bin 416 kişi 'Zam yapılmasın, kimse de işten çıkarılmasın' dedi

18 Ocak 2017, Çarşamba 16:13
A A
THY'de 10 bin kişi zamma 'Hayır' dedi
Hava-İş Yönetim Kurulu'ndan yapılan açıklamada, THY yönetiminin sendikaya sunduğu teklifi paylaşarak, çalışanların konuya ilişkin görüşlerini almak adına anket düzenlendiği hatırlatıldı.
 

SADECE 416 KİŞİ 'ZAM YAPILSIN' DEDİ


Açıklamada, üyelere gönderilen ankete 10 bin 880 kişinin katıldığı kaydedilerek, 10 bin 416 kişinin, THY'nin 2017 yılında sosyal yardım ve ücrete ilişkin zam yapılmaması teklifine evet, 464 kişi ise hayır oyu verdiği belirtildi.

Hava-İş açıklamasında, "Siz değerli üyelerimizin kullandığı oylar doğrultusunda elde edilen verilere istinaden, en başta iş güvencesini şart koşarak ve garanti altına alarak, sendikamız, işveren ile görüşmelerini sürdürmektedir" ifadesi kullanıldı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.